1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAYIM PARALARI YARGI YOLUNDA
SAYIM PARALARI YARGI YOLUNDA

SAYIM PARALARI YARGI YOLUNDA

KTAMS, kamu görevlilerine sayım paralarının ödenmemesi nedeniyle hukuk yoluna başvuracağını belirtti

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), kamu görevlilerine sayım paralarının ödenmemesi nedeniyle hukuk yoluna başvuracağını belirterek, konuyla ilgili olarak mağduriyet yaşayan kamu çalışanlarına KTAMS’a başvurma çağrısı yaptı.

KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

 

"UBP hükümeti Anayasa ve yasalara aykırı uygulamaları ile ülkemizi kaos ortamına sürüklemiş, toplumu da sefalet düzeyine geriletmiştir. UBP hükümeti ülkedeki sıkıntıları görmezden gelip, toplumun tüm kesimlerinden gelen feryat seslerine de kulak tıkayarak başarısız icraatlarına tüm hızıyla devam etmektedir. UBP’de yaşanan kurultay kavgası da bizlere kendi partisi içinde adaleti sağlamayan bir zihniyetin toplumun geneline nasıl davranabileceklerini de göstermektedir.

4 Aralık 2011 tarihinde yapılan genel nüfus ve konut sayımının üzerinden dokuz ay gibi uzun bir süre geçmesine rağmen sayımda görev alan binlerce kamu görevlisine sayım paraları hala daha ödenmemiştir. DPÖ Müsteşarı Ali Korhan’ın “Çok kısa bir süre sonra sayım paraları ödenecektir.” açıklaması ile de büyük özveri ve emek harcayan kamu görevlileri ile adeta dalga geçilmiştir.

UBP Hükümeti makam arabalarına ve şova dönüştürdüğü kurultay yemeklerine kaynak yaratırken, çalışanların hakkı olan sayım paralarını ödemeyerek çalışanlara verdiği değeri ve parti-devlet bütünleşmesi yönündeki yönetim anlayışlarını ortaya koymaktadır.

UBP Hükümeti sergilediği bu sorumsuz ve gayrı ciddi uygulamalardan dolayı bundan sonra yapılacak olan seçimlerde ve nüfus sayımlarında çalışacak kamu görevlisi bulamayacaktır.

Emek cephesinin savunucusu KTAMS olarak kamu görevlilerinin hakkı olan sayım paralarının ödenmemesi sebebi ile hukuk yoluna başvuracağımızı belirtir, bu yönde mağduriyet yaşayan kamu çalışanlarını sendikamıza başvurmaya çağırırız."

 

 

 

Bu haber toplam 511 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler