1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Sayılı’ya yoğun baskı…
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Yazarın Tüm Yazıları >

Sayılı’ya yoğun baskı…

A+A-

CTP-BG İskele Belediye başkan adaylığına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz hafta bölgenin önemli isimlerinden Ahmet Polili’nin ismi gündeme gelmişti, Tarım Bakanlığı’nda birçok önemli görevde yer alıyor.
Öte yandan Bilen Sayılı ismi sıklıkla gündeme getiriliyor. Sayılı’nın aday olması yönünde bölgeden ciddi talep var.
Sayılı da Polili gibi güçlü bir isim olarak ifade ediliyor, aday olması ve seçime girmesi halinde şansının çok yüksek olduğu konuşuluyor.
CTP-BG yetkililerinin bu hafta içerisinde İskele Belediye başkan adayını açıklaması bekleniyor.

----------------------------------------

Kamalı olmadı, gündemde Başak Tekerek

DP-UG, Girne’de aday arayışlarını sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Orçun Kamalı’nın adaylığa sıcak bakmaması sonucu, yeni aday gündeme geldi, Başak Tekerek…
Başak Tekerek’e teklif götüren DP yetkilileri şimdi Tekerek’in vereceği cevabı bekliyor.
Çevresinden olumlu tepkiler alan Tekerek’in aday olma yönünde düşüncesi oluşurken, yine de son kararı ne olacak bekleyip göreceğiz…
Tekerek, 2013 Temmuz’nda yapılan milletvekilliği seçimlerinde de DP’nin adayı olarak seçime girmişti.

-----------------------------------------------

 
Meclis üyeleri iddialı…

CTP-BG, Parti Meclisi bu akşam toplanıyor. Meclis, belediye meclis üyelikleri için son kararı verecek. Bölgelerde yapılan başvurular, değerlendirmeler ve sıralamalar sonrası ortaya çıkan listeler, Parti Meclisi tarafından onaylanacak.
Belediye başkan adaylarında olduğu kadar belediye meclis üyeliği  adaylıklarında da iddialı olan CTP-BG, özellikle Lefkoşa Belediyesi’nde sürpriz  ve önemli isimler ile seçime girme hazırlığında…

---------------------------------------

Öztoprak: Adayım

DP-UG’nin Lefke Belediye başkan adayı Hüseyin Öztoprak oldu. Uzun süren aday belirleme çalışmalarının ardından Öztoprak, dün CAFE KULİS’e yaptığı açıklamada, aday olduğunu ‘resmen’ açıkladı.
Resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması beklenirken, belediye meclis üyesi adaylıklarının da hazır olduğu ifade edildi.
Yaklaşık bir haftadır belediye meclis üyeliklerinde yaşanılan sıkıntılar nedeniyle bir türlü adaylığını açıklayamayan Öztoprak, “Sıkıntılar aşıldı ve istediğimiz gibi güçlü bir kadro oluşturduk” dedi.

---------------------------------------------

Sennaroğlu’ndan büyük fark Yüzde 49.9

CTP-BG’nin Büyükkonuk Belediye Başkan adayı Ahmet Sennaroğlu, seçimi önde götürüyor. Mevcut başkan ve UBP’nin tekrar gösterdiği Sezai Sezen’in karşısında, önemli bir isim olarak duran Sennaroğlu, bölgede de heyecan yarattı. Belediye meclisinde bulunan ve aktif siyaset yapan Sennaroğlu’nun, yapılan anketlerde, oy oranı hayli yüksek…

Bir haftadır rakipleri tarafından saldırıya uğrayan Sennanroğlu, belediyenin 49 yıllığına belediyeye ait bir tesisi bir şahsa kiralaması yönünde, imzası olduğunu iddia ediyordu.

Ancak Sennaroğlu, basına dağıttığı belgeler ile “çamur at izi kalsın politikası” yapıldığını belirterek, 2011 yılında sadece 1 yıllığına imza koyduğunu, 49 yıllığına kiralanması noktasında hiçbir imzasının olmadığını vurguluyor.

 

Bu yazı toplam 1597 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar