1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAYI ARTMALI
SAYI ARTMALI

SAYI ARTMALI

2011-2012 Basketbol Sezonu’nu değerlendiren Basketbol Federasyonu Başkanı Okan Donangil, liglerde mücadele eden takım sayılarından memnun olmadığını belirtti. Büyükler, gençler, yıldızlar, küçükler ve minikler olmak üzere 5 kategoride toplam 51 tak

A+A-

 

 

Kadın basketbol takım sayılarının artırılması için çalışma yapan Basketbol Federasyonu; kulüp ve üniversitelere 3 olan yabancı sporcu sınırının kaldırılması önerisini götürecek; belediyelerle de yeniden görüşmelerde bulunacak

 

2011-2012 Basketbol Sezonu’nu değerlendiren Basketbol Federasyonu Başkanı Okan Donangil, liglerde mücadele eden takım sayılarından memnun olmadığını belirtti.

Büyükler, gençler, yıldızlar, küçükler ve minikler olmak üzere 5 kategoride toplam 51 takımın mücadele ettiği 2011-2012 Basketbol Sezonu sonrasında, bu sayıyı artırmak için çalışmalar başlattıklarını belirten Donangil, geçmiş yıllarda görüştüğü belediyelerle yeniden görüşüleceğini açıkladı.

 

“KADINLARDA YABANCI SINIRI KALKMALI”

 

Bu sezon liglerimizde mücadele eden 51 takımın sadece 17’sinin kadın ve kız takımlar olduğuna işaret eden Okan Donangil, “Üniversite çağına gelen kadın sporcularımız, okullarındaki başarıları nedeniyle yurt dışında okumaya gidiyor. Geri döndüklerinde ise iş ve çocuk derken, basketbolu bırakmak durumunda kalıyor” şeklinde konuştu.

Kadın takım sayılarının artırılması için çalışmaları olduğunu sözlerine ekleyen Basketbol Federasyonu Başkanı Okan Donangil, “Kulüp ve üniversitelere, kadınlarda 3 olan yabancı sporcu sınırının kaldırılması önerisini götüreceğiz. Böylece özellikle üniversitelerimizde okuyan sporcularla, sporcu açığımızı kapatmış olacağız” dedi.

Hazırlanan teklifi kulüp ve üniversitelere götürme hazırlığı içerisinde olduklarını söyleyen Donangil, üniversite ve kulüplerin tekliflerini olumlu karşılamalarını ümit ediyor.

 

“AZ TAKIMLA DAHA KALİTELİ LİG TERCİHİMDİR”

 

Federasyon Başkanlığı görevinde dördüncü yılını tamamlayan Başkan Okan Donangil, “Takım sayısını artırmak istiyoruz. Buna rağmen bana sorarsanız, 12 takım olup da kalitesiz maçlar göreceğimize, 8 takım olup da kaliteli karşılaşmaların olmasını tercih ederim” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 526 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler