1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Savunma sıkıntılı
Savunma sıkıntılı

Savunma sıkıntılı

Dünkü karşılaşmayı Doğan Türk Birliği, Cihangir karşısında 4-2 kazandı ancak onlar adına pek rahat bir galibiyet olmadı. Aslına olabilirdi. Maçın bitmesine 25 dakikalık bir süre kalırken 3-0 önde olduğu bir maçı, kalesine peş peşe 2 gol görerek zora sokm

A+A-

 

 

Dünkü karşılaşmayı Doğan Türk Birliği, Cihangir karşısında 4-2 kazandı ancak onlar adına pek rahat bir galibiyet olmadı. Aslına olabilirdi.

Maçın bitmesine 25 dakikalık bir süre kalırken 3-0 önde olduğu bir maçı, kalesine peş peşe 2 gol görerek zora sokması, sanırım üst sıraları hedefleyen bir takım olarak defansif anlamda düşünmeleri gereken bir nokta.

Ayrıca mental olarak rehavete kapılmanın vermiş olduğu rahatlığın da skor tabelasına yansıması diye düşünüyorum.

Son dakikaya kadar yaşadıkları sıkıntılı anlar Salih’in golü ve hakem Mehmet Sezener’in son düdüğü ile rahatlamaya dönüşse de, ilerleyen haftalarda oynayacakları bu tarz maçlarda daha dikkatli olmaları için bu maç bence örnek teşkil ediyor.

Ligde oynadıkları 7 karşılaşmanın sadece 1 tanesinde kalelerini gole kapadılar. O da Düzkaya maçı.

Zaten Düzkaya’nın ligdeki pozisyonunu düşündüğümüzde, savunmada sıkıntılar olduğu da ortada.

Skorun bir anda tek farka inmesinin sebebi yapılan basit hatalar.

Futbol hatalar oyunu ancak, 3 farklı öndeyken alınacak 3 puanın 2’sini tehlikeye sokmak, affedilmeyecek bir hata türünden olsa gerek.

Doğan Türk Birliği ve kaleci Okyanus dünkü maçta şanslıydı. Cihangir’de Halil Turan’ın kaydettiği ikinci golde kaleci Okyanus’un ıskası da beklenmiyordu. Halil bu ıska ile topu ağlara gönderince Cihangir’i tekrardan maça ortak etti. Bu pozisyondan kısa bir süre sonra hakem Mehmet Sezener’in yorumu doğrultusunda Okyanus penaltıya neden oldu.

Doğan, Nasuh’un hem sebebiyet verdiği hem de kaçırdığı penaltılar yönünden de şanslı. Doğan Türk Birliği’nin penaltıdan kaydettiği ilk golünde Sabri’yi formasından çeken Nasuh, bir önceki hafta Türk Ocağı karşısında attığı penaltı golü nedeni ile takımının bu maçta kazandığı penaltıda topun başındaydı.

Konsantre eksikliğimidir bilinmez, topu direğe nişanladı Nasuh.

Golü atsa maçın seyri 10 dakikada değişecek. 3-0 geriye düştüğü bir maçta beraberliği sağlayacak Cihangir, ancak olmadı. Hatalar oyunu ya futbol, bu hatayı da affetmedi. Birinin hatası, diğerinin sevinci oldu.

Savunma oyuncuları Nasuh, Ferda ve Mustafa’nın ilk devreden sarı kart görmeleri topla oynamayı seven Doğan forvetlerini durdurmada sıkıntı yaşamalarına zemin hazırladı. Maçın sonlarına doğru Ferda’nın ikinci sarı kart ile oyun dışında kalması, bu sıkıntıların tuzu biberi oldu.

Maçta hayal kırıklığı Okyanus mu, Nasuh mu diye düşündük. Cihangir’in penaltısı gol olsa Okyanus, gol olmadığı için de Nasuh’u hayal kırıklığı olarak düşündük.

Doğan Türk Birliği’nin ileri uç elemanları Sabri, Raif ve Ceyhun’a diyecek fazla bir şeyim yok. Sadece dikkatimi çeken bazı kolay pozisyonları sayı yapmada zorlanmaları, zor pozisyonlarda da sayı üretebilmeleri ve skora katkı koyabilecek son pasları yapabilmeleri.

Ceyhun, iki Cihangir savunma oyuncusunun arasındaki dar alandan Ahmet Saygı’ya asist yaptı mesela. İlk devrede de Sabri, kale kendi sağında olabilecek şekilde karşı karşıya pozisyonda topu ağlar yerine kaleci Türkan’ın üzerine vurdu.

Cihangir’de ileri uçta sanırım Halil Turan’dan başka golcü sıfatı verebileceğimiz bir oyuncu yok. Bu da onların gol üretme konusunda geçtiğimiz haftalarda yaşadığı sıkıntıyı özetlemeye yetiyor. Yabancı oyuncuları Patrick’den verim alamadıkları, bu oyuncunun 44’üncü dakikada oyundan alınması sonrası görülüyor. Hüseyin Kızmazoğlu gibi bir oyuncularının dünkü maçta oynamamasının da yokluğunu hissettiler. İlerleyen günlerde sıkıntılı bir dönem Cihangir’i bekliyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler