1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAVCILIĞIN YAZILI GÖRÜŞÜ YOK
SAVCILIĞIN YAZILI GÖRÜŞÜ YOK

SAVCILIĞIN YAZILI GÖRÜŞÜ YOK

Başsavcı Yardımcısı Ersoy Ölçter, geçtiğimiz gün Bakanlar Kurulu’nun LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ve belediye meclis üyeleri ile ilgili aldığı kanun hükmünde kararname konusunda Başsavcılık tarafından herhangi bir yazılı görüşü olmadığını söyledi

A+A-

 

 

Başsavcı Yardımcısı Ersoy Ölçter, geçtiğimiz gün Bakanlar Kurulu’nun LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ve belediye meclis üyeleri ile ilgili aldığı kanun hükmünde kararname konusunda Başsavcılık tarafından herhangi bir yazılı görüşü olmadığını söyledi.

 

GÖRÜŞÜMÜZ SORULMADI…

 

YENİDÜZEN’e konuşan Ölçter, hükümetin konu ile ilgili savcılıktan yazılı görüş talep etmediğini dolayısıyla Savcılık’ın bu konuda herhangi olumlu veya olumsuz yazılı görüş belirtmediğini ifade etti.

 

HÜKÜMETİN TASARRUFU…

 

Başsavcı Aşkan İlgen yıllık izinde olması nedeniyle yerine vekalet eden Ölçter, “Bizim yazılı görüşümüz yoktur. Bize önceden görüş sorulsaydı görüş belirtecektik. Ancak yazılı görüşümüz sorulmadı biz de yazılı görüş belirtmedik. Bu karar tamamen hükümetin kendi tasarrufudur” dedi.

 

AYAKÜSTÜ TARTIŞILDI…

 

Hükümetin konuyu belirtmeden bir savcı istediğini, konunun da ayaküstü tartışıldığını kaydeden Ölçter, “Konu budur. Savcılığın bu konuda herhangi bir yazılı görüşü yoktur” dedi.

 

 

 

YORGANCIOĞLU: ““BU ÇOK CİDDİ SİYASİ ETİK DIŞI BİR DAVRANIŞ”

 

Öte yandan CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Savcılık’ın söylediklerine bakılacak olursa, hem açıklamayı yapan İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu hem de Bakanlar Kurulu’nun halkı ne ilk kez ne de son olacak şekilde aldatması anlamına geldiğimi söyledi.

“Bu çok ciddi siyasi etik dışı bir davranıştır. Hiçbir bakan ne kendi ne de bakanlar kurulu adına halkı aldatıcı söylemler içerisine giremez” diyen Yorgancıoğlu, gelişmeyi, UBP’nin halkı aldatmak adına yalan söylemesi olarak saydığını ifade etti.

 

ÇAKICI: “ANAYASAYA VE YASALARA AYKIRI BİR DARBE”

 

TDP Genel Başkanı Mehmet çakıcı ise anayasaya ve yasalara aykırı bir darbe yapıldığını söyleyerek, “söz ve yemin ediyorum ki nasıl darbe yapmak hukuksuzluktur, yönetime geldiğim zaman bu hukuksuzluğa sebep olan herkesin tutuklanmasını sağlayacağım” dedi

 

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları yorum yapmaktan kaçınırken bugün konu ile ilgili bir açıklama yapacağını söyledi.

 

ÖZÇINAR: “BULUTOĞLULARI YETKİLERİNİ KULLANMADI”

 

Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, hükümetin aldığı kararı değerlendirme aşamasında olduklarını belirterek kurulacak olan komisyona henüz bir üye aramadıklarını söyledi.

Özçınar,dün öğle saatlerinde YENİDÜZEN’e yaptığı açıklamada, hükümetin çıkardığı kanun hükmündeki kararnameye gerek kalmadan Cemal Bulutoğluları’nın belediye meclis üyelerini toplantılara katılmadıkları için görevden alabileceğini ve seçime gidebileceğini, bunu yapmamasına da anlam veremediğini belirtti.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

Bu haber toplam 897 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler