1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SAVAŞ BABA' İNTERNETTE YAYINLANDI
SAVAŞ BABA İNTERNETTE YAYINLANDI

'SAVAŞ BABA' İNTERNETTE YAYINLANDI

Baraka Tiyatro Ekibi’nin sahnelediği “Savaş Baba” adlı oyun, DVD olarak hazırlanmasının yanı sıra internette de paylaşıma açıldı

A+A-

 

 

Baraka Tiyatro Ekibi’nin 2012 Mayıs ayında sahnelediği “Savaş Baba” adlı oyun, DVD olarak hazırlanmasının yanı sıra internette de paylaşıma açıldı. YouTube sitesine eklenen oyun http://youtu.be/zZkmMZZJ7wU adresinden izlenebileceği gibi Khora Kitap Cafe’den CD olarak da temin edilebilir.

 

 Komedi türündeki iki perdelik oyun, Yunan ezgileri ve sirtaki danslarıyla birlikte, Sol Anahtarı’ndan canlı müzik eşliğinde sahnelenmiş ve beğeniyle izlenmişti. Savaşları ve işgalleri gülmeceyle harmanlayarak eleştiren oyunda, kendi coğrafyamıza da göndermeler yapılmaktaydı. Biri, her şeyi talan eden bir turizm anlayışıyla, diğeri ise savaş endüstrisiyle beslenen iki ülkenin, traji komik hallerinin anlatıldığı oyunda, Akdeniz kültüründen ve yaşadıklarımızdan kesitler de sunulmuştu.

 Ünlü Yunanlı oyun yazarı Yakovos Kambanellis’in yazdığı “Savaş Baba” adlı oyunu, yorumlayarak sahneye taşıyan Baraka Tiyatro Ekibi, on iki kişilik oyuncu kadrosundan, dört kişilik müzisyen ekibinden ve ayrıca teknik ekipten oluşmaktaydı. Kolaylaştırıcılığını Nazen Şansal’ın yaptığı “Savaş Baba”da, Cemre İpçiler, Deborah Bahadır, Gamze Fuat, Merter Refikoğlu, Onur Bütüner, Özel Olgaçer, Seniha Göçen,

Simge Alıcı, Şifa Alçıcıoğlu, Tuğçe Kemik ve Ziver Adaman rol almış, Ahmet Güvenler keman, Aziz Güven buzuki, Mehmet Adaman gitar çalarak ve Başak Önel ise vokalleri ile oyuna eşlik etmişti. Oyunun afiş ve broşürünü grafiker Ömer Tatlısu, ışığını ise Serar Durukan yapmıştı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 507 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler