1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SAVAŞ BABA' İLGİYLE İZLENDİ
SAVAŞ BABA İLGİYLE İZLENDİ

'SAVAŞ BABA' İLGİYLE İZLENDİ

Baraka Tiyatro Ekibi’nin yeni sezon oyunu “Savaş Baba”, Arabahmet Kültürevi’nde oynandı ve seyirciler tarafından ilgiyle izlenerek ayakta alkışlandı

A+A-

 

 

 

 

Baraka Tiyatro Ekibi’nin yeni sezon oyunu “Savaş Baba”, Arabahmet Kültürevi’nde oynandı ve seyirciler tarafından ilgiyle izlenerek ayakta alkışlandı. Mayıs ayı boyunca sürecek olan gösterimler cumartesi ve salı geceleri saat 20.00’de Arabahmet Kültürevi’nde yer alacak. 5TL olan biletler, Baraka Kültür Merkezi’nden, Khora Kitap Cafe’den veya 0542 864 88 16 numaralı telefondan temin edilebilir.

Savaşları ve işgalleri gülmeceyle harmanlayarak eleştiren ve barış temasını işleyen “Savaş Baba”, seyirciyi hem eğlendiriyor hem de düşündürüyor. Komedi türündeki iki perdelik oyuna, Sol Anahtarı elemanlarının canlı müzikle eşlik etmesi özellikle dikkati çekiyor. Buzuki, keman ve gitar enstrumanlarının kullanıldığı müzikler, Yunan ezgilerine Türkçe söz yazılarak ve oyunun konusuna uygun olarak düzenlenmiş. Oyuncular da müziklere, sirtaki danslarıyla ve yer yer şarkı söyleyerek eşlik etmekte.

Ünlü Yunanlı oyun yazarı Yakovos Kambanellis’in yazdığı “Savaş Baba” adlı oyunu, yorumlayarak sahneye taşıyan Baraka Tiyatro Ekibi, on iki kişilik oyuncu kadrosundan, dört kişilik müzisyen ekibinden ve ayrıca teknik ekipten oluşmakta.

Tarafsız kalmanın barışçı olmak anlamına gelmediğinin vurgulandığı oyun, kadınların savaşta ve barışta yaşadığı çilelere de değiniyor. Biri, her şeyi talan eden bir turizm anlayışıyla, diğeri ise savaş endüstrisiyle beslenen iki ülkenin, traji komik hallerinin anlatıldığı oyunda, Akdeniz kültüründen ve  yaşadıklarımızdan kesitler de sunuluyor.

Müzikleri, kostümleri ve içeriği ile hem eğlendiren hem de düşündüren “Savaş Baba”ya barışa özlem duyan tüm halk davetlidir.

 

GÖSTERİM TARİHLERİ:

5-12-19-26 Mayıs Cumartesi, 8-15-22-29 Mayıs Salı

(Mayıs ayı boyunca her cumartesi ve salı)

Saat: 20.00,

Yer: Arabahmet Kültürevi Sahnesi

Bilet: 5TL

Rezervasyon: 0542 864 88 16

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 614 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler