1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SATRANÇTA ZAFER DAÜ’NÜN
SATRANÇTA ZAFER DAÜ’NÜN

SATRANÇTA ZAFER DAÜ’NÜN

2011 - 2012 Üniversiteler Spor Oyunları’nın 1’nci Bölümü satranç ile tamamlandı

A+A-

 

 

 

 

Karşılaşmalarını 6 puan ile tamamlayan Doğu Akdeniz Üniversitesi Üniversiteler Satranç Şampiyonası’nın birincisi olurken; 5’er puana sahip iki takımdan Atatürk Öğretmen Akademisi ikinci, Yakın Doğu Üniversitesi üçüncü oldu

 

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği 2011-2012 Üniversiteler Spor Oyunları 1’inci Bölüm’ü, dün gerçekleşen 2012 Üniversiteler Satranç Şampiyonası ile tamamlandı. Şampiyonluğun sahibi Doğu Akdeniz Üniversitesi oldu.

Atatürk Spor Kompleksindeki Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen 2012 Üniversiteler Satranç Şampiyonası’na Doğu Akdeniz Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Atatürk Öğretmen Akademisi ve Lefke Avrupa Üniversitesi katıldı.

Satranç Federasyonu ile işbirliği içerisinde düzenlenen, Baş Hakemliğini Mehmet Özerkman’ın, hakemliğini ise Halil Şentuğ’un yaptığı şampiyonada takımlar dörder karşılaşma yaptılar.

Karşılaşmalarını 6 puan ile tamamlayan Doğu Akdeniz Üniversitesi Üniversiteler Satranç Şampiyonası’nın birincisi olurken; 5’er puana sahip iki takımdan Atatürk Öğretmen Akademisi ikinci, Yakın Doğu Üniversitesi üçüncü oldular.

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu 2011 - 2012 Üniversiteler Spor Oyunları 1’nci Bölüm’ün son şampiyonası olan 2012 Satranç Şampiyonası’nda başarılı olan takımlara madalyaları, karşılaşmaların tamamlanmasının ardından düzenlenen törenle verildi.

Başarılı takımlara madalyalarını Üniversiteler Spor Federasyonu Başkanı Beyhan Gürgöze, Baş Hakem Mehmet Özerkman ve hakem Halil Şentuğ birlikte verdi.

 

Alınan sonuçlar:

1’inci Tur

AÖA – YDÜ: 2-2

GAÜ – DAÜ: 1-3

 

2’nci Tur

YDÜ – GAÜ: 2,5-1,5

LAÜ – AÖA: 0,5-3,5

 

3’üncü Tur

GAÜ – LAÜ: 3-1

DAÜ – YDÜ: 2,5-1,5

 

4’üncü Tur

LAÜ – DAÜ: 2-2

AÖA – GAÜ: 2-2

 

5’inci Tur

DAÜ – AÖA: 2-2

YDÜ – LAÜ: 3,5 – 0,5

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 567 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler