1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SATRANÇÇILARA ÇİFTE KUTLAMA
SATRANÇÇILARA ÇİFTE KUTLAMA

SATRANÇÇILARA ÇİFTE KUTLAMA

Satranççılar bir yandan ödüllerini alırken bir yandan da 23 Nisan’ı kutlamanın sevincini yaşadı

A+A-

 

 

 

 

Satranç Eğitim Merkezi’nin düzenlediği 2012 Gine Satranç Ligi’ne katılan satranççılar Dome Otel’de düzenlenen törenle ödüllerini KKTC Meclis Başkanı Hasan Bozer’in, Girne Kaymakamı Gürkan Kara’nın ve Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara’nın elinden aldı.

KKTC Meclis Başkanı Hasan Bozer törende yaptığı konuşmada satrancın öneminden , yararlarından bahsederek Girne’de satranca ve  spora gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti vurguladı. Özellikle öğretmenlerin bu çalışmalara koyduğu katkının taktire şayan olduğunu ve bunun sürdürülmesini istedi, bu çalışmalara destek olacağını belirtti ve satrançılara başarılar diledi.

Turnuvaya katılan her satranççıya; Satranç Eğitim Merkezi  tarafından katılım  belgesi,  madalya ve birer satranç takımı,  Girne  Adidas mağazasından  alış veriş çeki , Enta Ltd. tarafından birer güzel kalem verildi. Törende Satranç eğitim merkezine katkı yapanlara da teşekkür belgesi verildi. Özellikle Turnuva düzenlemek ve çalışma yapmak için her zaman kapılarını açık tutan Dome Otel’e, Girne Eziç’e ve Girne Gloria Jean's Coffees’e Plaket sunuldu.

Ödül töreninin ardından satranççılar ve aileleri toplu halde Girne’de kutlanan Uluslararası Çocuk Şöleni’ne katıldı.

 

2012 Gine Satranç Ligi sonuçları şöyle:

1. Fergün Denizcilik Satranç Takımı (83 puan)

2. Alsancak  Belediyesi Satranç Takımı (75 puan)

3. Dome Otel Satranç Takımı (67 puan)

4. Girne Belediyesi Tenis Kulübü Satranç Takımı (63 puan)

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 495 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler