1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SATRANÇÇILAR ÖDÜLLERİNİ ALDI
SATRANÇÇILAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

SATRANÇÇILAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 2010-2011 sezonu ödülleri verildi.

A+A-

 

 

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 2010-2011 sezonu ödülleri verildi.

1. ve 2. Satranç Ligleri, Federasyon Kupası, Bölge Birincilikleri, Lig Masa Birincilikleri ve Türkiye İş Bankası sponsorluğunda KKSF tarafından düzenlenen 2012 Yaş Birincilikleri Ödülleri, önceki gün Salamis Bay Otel’de düzenlenen ödül töreni ile sahiplerine verildi.

Ödül töreni KKSF Başkanı Bahadır Volkan’ın açılış konuşması ile başladı. Başkan Volkan yaptığı konuşmada KKSF faaliyetleri ve 2011 yılı içerisinde yapılan etkinlilerden söz ederek satrancın yaygınlaşması için yapılması gerekenleri vurgulayarak, KKSF faaliyetlerine sponsor olan Türkiye İş Bankası’na, Deniz Plaza’ya ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine teşekkür etti.  KKSF Başkanı bahadır Volkan daha sonra 2012 Satranç Yaş Birinciliklerine sponsor olan Türkiye İş Bankası KKTC Genel Müdürü Selami Kaçamak ile Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı A. Erdal Aral’a birer teşekkür plaketi takdim etti.

Törende kısa bir konuşma yapan Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı A. Erdal Aral, Türkiye İş Bankası’nın sosyal sorumluluk bilinci içerisinde özellikle satranç sporuna yaptığı katkılardan sayısal örnekler vererek sadece finans alanında değil toplumların gelişimi için de faaliyet yaptıklarını vurguladı. Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı A. Erdal Aral, 2005 yılından itibaren satranç sporuna katkı yapmaya başladıklarını ve özellikle KKSF ile mevcut ilişkilerini daha üst seviyelere çıkarmak istediklerini belirterek, katkılarının artarak devam edeceğini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından ilk olarak 2010-2011 sezonu 1. Lig şampiyonu Taşkınköy Spor Kulübü ile ikinci gelen Lefkoşa Satranç Derneği ve üçüncü gelen Mağusa Türk Gücü takımlarına kupaları KKSF Başkanı Bahadır Volkan ile Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı A. Erdal Aral tarafından verildi. Daha sonra sırasıyla 2010-2011 sezonu 2. Lig’de ilk 3’e ve Federasyon Kupası’nda dereceye girenlere, 1. ve 2. Lig Masa Birincilikleri, Bölge Birincilikleri ve 2012 Yaş Birincilikleri’nde dereceye giren takım ve sporculara kupa ve madalyaları KKSF Yönetim Kurulu üyeleri ve Türkiye İş Bankası şube müdürleri tarafından verildi. Ayrıca, 2012 Yaş Birincilikleri’nde dereceye giren tüm sporculara Türkiye İş Bankası tarafından kumbara hediye edildi. Törende ayrıca 2012 Yaş Birincilikleri’nde görev alan tüm hakemlere ve turnuva direktörüne KKSF Başkanı tarafından madalya takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 955 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler