1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SATRANÇÇILAR ANKARA’DA YARIŞIYOR
SATRANÇÇILAR ANKARA’DA YARIŞIYOR

SATRANÇÇILAR ANKARA’DA YARIŞIYOR

Türkiye Okul Sporları Satranç Turnuvası Finalleri Ankara’da başladı

A+A-

 

 

Türkiye Okul Sporları Satranç Turnuvası Finalleri Ankara’da başladı. 13-18 Mayıs 2012 tarihleri arasında 9 Tur Bireysel İsviçre Sistemine göre düzenlenen turnuvada daha once tüm illerde ve KKTC’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan elemeler sonucu kategorilerinde birinci gelen öğrenciler küçükler, yildizlar ve gençler katogorilerinde yarışıyorlar.

Tüm Türkiye’den finallerde toplam 280 öğrenci yarışıyor. Bu yarışmacıların 242’si UKD (Ulusal Kuvvet Derecesi ), 91’i ise ELO ( Uluslararası Kuvvet Derecesi ) sahibi olması dikkat çekiyor. Ankara Arena Spor Salonu’nda başlayan turnuvada toplam 30 hakem görev yapıyor.

Yarışmalarda Kuzey Kıbrıs’ı Kafile Başkanı ve antrenör Ahmet Kansal nezaretinde, Küçükler kategorisinde Doğu Akdeniz Doğa İlkokulundan Adman Tolon, Yıldızlar kategorisinde Lefkoşa Türk Maarif Kolejinden Hüseyin Can Ağdelen, Gençler Kategorisinde ise Mağusa Namık Kemal Lisesi öğrencisi Batuhan Bilgehan temsil ediyor.

Yarışmaların ilk gününde yapılan karşılaşmalarda Hüseyin Can Ağdelen yapmış olduğu iki karşılaşmayı da kazanırken, Adman Tolon 1 puan, Batuhan Bilgehan ise ½ puan elde ettiler.

Kafilemiz 19 Mayıs akşamı havayolu ile adamıza dönecekler.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 484 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler