1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SATRANÇ ŞÖLENİ TAMAMLANDI
SATRANÇ ŞÖLENİ TAMAMLANDI

SATRANÇ ŞÖLENİ TAMAMLANDI

Çocuklara satranç sevgisi kazandırmak ve binlerce yıllık bir geçmişe sahip bir zihin sporu olansatrancı geniş kitlelere yaymak amacıyla düzenlenen bu şenliğe 4-11 yaş arası 40’ı aşkın çocuk katıldı

A+A-

 

 

Gazimağusa’da eğitimin öncüsü Miniland Okul Öncesi Eğitim Merkezi, 26 Mayıs 2012 Cumartesi günü saat 16.00’da Gazimağusa’da, Suriçi Namık Kemal Meydanı’nda, çocuklara yönelik bir ‘‘Satranç Şöleni’’ düzenledi. Çocuklara satranç sevgisi kazandırmak ve binlerce yıllık bir geçmişe sahip bir zihin sporu olansatrancı geniş kitlelere yaymak amacıyla düzenlenen bu şenliğe 4-11 yaş arası 40’ı aşkın çocuk katıldı. Bu yıl üçüncüsü yapılan ve yoğun bir katılımın yaşandığı şölen, çok hoş ve eğlenceli anlara sahne oldu. Suriçi Namık Kemal Meydanı’na bakan tarihi Venedik Sarayı’nın hemen önünde yapılan şölende, çocuklar ilk olarak ‘’Satranç Taşları’’ konulu atölye çalışmalarına katıldılar. Pastel Boya, Yırtma-Yapıştırma ve Artık Materyal atölye masalarında çalışmalarını tamamlayan çocuklar, daha sonra 3 farklı kategoride düzenlenen Satranç Turnuvası’nda dereceyegirebilmek için kıyasıya bir mücadele verdiler.

Ahmet Kansal’ın başhakemliğinde 5 TurBireysel İsviçre Yöntemi ile 3 farklı kategoride yapılan turnuvada ilk üçegiren satranççılar ve her kategoride en yüksek puanı toplayan bayan satranççı madalya ile ödüllendirildi.

Miniland Koordinatörü Halil Tunç, düzenledikleri bu tür aktivitelerle hem toplumsal bilinci uyandırmak hem de çocuklara farklı sosyal hobiler kazandırmak istediklerini açıklarken, eğitimin temel taşlarından birininde, zihinsel ve sosyal paylaşımları arttırmak yoluyla bireyleri eğitmenin olduğunun altını çizdi.

Turnuvası sonrası 3 farklı kategoride rakiplerini geride bırakarak birinci gelen çocuklar şunlar oldu:

 

2005 ve sonrası doğumlular kategorisi:  Nehir Cantaş

2003 - 2004 doğumlular kategorisi: Berke Demir

2001-2002 doğumlular kategorisi: Adman Tolon

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 447 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler