1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Satıcı aranıyor
Satıcı aranıyor

Satıcı aranıyor

Lefkoşa’da “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı A. K., bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

A+A-

Lefkoşa’da “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı A. K., bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç olayla ilgili bulguları aktardı. Sevinç, 4 Aralık’ta saat 14.20’de Narkotik ekibinin Ortaköy’de zanlının ikametgahının önünde belirlendiğini ve yapılan üst aramasında montunun cebinde bir adet tütünle karışık içinde sentetic cannabionid türü olduğuna inanılan elle sarılı sarma sigara bulunaraki emare alındığını kaydetti. Polis memuru Mehmet Sevinç, ayni gün zanlının ikamethında yapılan aramada, iki gram tütünle karışık sentetic cannabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile sehba üzerinde yine içinde sentetic cannabionid olduğuna inanılan sarma sigara bulunarak, emare alındığını anlattı. Sevinç, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve konu uyuşturucu maddeyi 1 Aralık’ta Ortaköy’de halen aranan bir şahıstan 400 TL karşılığında iki gram olarak satın aldığını itiraf ettiğini kaydetti. Aranan bir şahıs olduğuna vurgu yapan Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 695 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler