1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Şaşırtan takımlar
Şaşırtan takımlar

Şaşırtan takımlar

Son haftaların flaş takımı, ki maçları onbir kişiyle tamamlayamamasına rağmen kazanabilen, Mormenekşe, önemli iki oyuncusu cezalı Abdi ve Kemal’den yoksun çıktığı maçta öne de geçmesine karşın galibiyeti koruyamadı. Ya da diğer bir deyişle pek varlı

A+A-

 

 

 

Son haftaların flaş takımı, ki maçları onbir kişiyle tamamlayamamasına rağmen kazanabilen, Mormenekşe, önemli iki oyuncusu cezalı Abdi ve Kemal’den yoksun çıktığı maçta öne de geçmesine karşın galibiyeti koruyamadı. Ya da diğer bir deyişle pek varlık gösteremeyen ancak iyi mücadele eden Ozanköy karşısında farkı artırıp galibiyeti perçinleyemedi. İlk devrede, özellikle son bölümde rakibi üzerinde çok iyi bir baskı kuran, ardarda kullandığı köşe vuruşlarıyla savunmayı bunaltan ve sonucunda istediği gole sahanın iyi isimlerinden Sami Ergazi’yle ulaşan kırmızı yeşilliler, bu üstün oyunlarını ikinci devrede bir türlü devam ettiremediler. İkinci devrede hücuma daha fazla önem veren ve orta saha kurgusunu bile eksik durumda bırakacak şekilde golü düşünen takımda, aksayan parça, geçmiş haftaların aksine savunma oldu. Mustafa Biran’in da ikinci devrede hücuma çıkarak destek vermek zorunda kalmasıyla savunma, hızlı hücumu çok iyi uygulayan Ozanköy forveti karşısında direnç gösteremedi. İkinci devrenin hemen başında bulunan net pozisyonlar gole çevrilemedi. İlk devredeki ayağa isabetli paslar ikinci devrede yoktu. Çok top kaybı oldu. Zaman zaman güçten düşen, ikili mücadeleleri kaybeden ve doğal olarak takım halinde yeterince dirençli oynayamayan bir Mormenekşe vardı sahada. Bu da bizi şaşırttı. Çünkü son iki haftada, sahada eksik kalmasına rağmen çok iyi mücadele eden ve kazanmayı başaran Mormenekşe yerine böylesine bir takım vardı sahada.

Ozanköy ise sakat oyuncularının ve golcü ismi Bekir’in yokluğunda başladığı maçta iyi mücadele etti. İlk devrede oyunu kendi yarı sahasında kabul ederek, adeta kalesine gömülen ve kalesinde golü de gören kırmızı beyazlılar, ikinci devrede önce Burak’ın savunma adına oyuna girmesiyle ve sahanın başarılı ismi Mustafa Arıkan’ın orta saha ve hücum hattına daha fazla destek vermeye başlamasıyla oyuna ortak oldular. Sahanın bir başka başarılı ismi Hüseyin Çakmak’la golü buldular. Ayağa isabetli paslarla oyunu kontrol etmeye başlayan takım, orta alanda çabuk kalabalıklaşıp rakibe geçit vermedi. İleride Bekir’in oyuna girmesiyle hücum gücünü artıran ve yine aynı oyuncuyla az adamla yakaladıkları rakip savunmayı aşarak öne geçen Ozanköy, kontra ataklarla daha fazla etkili olmayı başardı. 45 dakika boyunca oyunun kontrolünü çoğunlukla kendisinde tutan, ikili mücadelelerde daha iyi olan kırmızı beyazlılar, Bekir’in de pozitif katkısıyla maçı kazanarak iki haftadır üzerlerinde dolaşan kara bulutları da bir anlamda dağıtmış oldu. Mücadele etmeyi bu kadar seven, savunmada iyi kapanan ve isabetli pas oranı yüksek olan bir takımın kalesinde bu kadar çok gol görüyor olması da ayrıca şaşırtıcıydı.

Gökhan Koşer iyi bir yönetim gösterdi. Pozisyonlara yakındı. Penaltı kararı doğruydu. Yardımcıları da başarılıydı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 670 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler