1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SARRIS KONUŞTU
SARRIS KONUŞTU

SARRIS KONUŞTU

Sarris: “Daha dikkatli olmalıydım” · "Yakın dostlarım var ve kuzeye sık sık gidiyorum, başkaları gibi kumar oynamaya gitmiyorum, tutuklandığım gün de kendini kötü hisseden bir arkadaşıma gittim" · "Artık kuzeye geçmeyi düş

A+A-

Sarris: “Daha dikkatli olmalıydım”

·        "Yakın dostlarım var ve kuzeye sık sık gidiyorum, başkaları gibi kumar oynamaya gitmiyorum, tutuklandığım gün de kendini kötü hisseden bir arkadaşıma gittim"

·         "Artık kuzeye geçmeyi düşünmüyorum. Ama Kıbrıslı Türklere karşı düşmanca bir duygum yok."

·        "Polis odaya zorla girdi. Olaya kesinlikle küçük çocuklar karışmadı. Tutukluluk şartları kötü, ancak şahsıma şiddet uygulanmadı."

Kıbrıs'ın kuzeyinde tutuklanan, Kıbrıslı Rum eski Maliye Bakanı Mihalis Sarris, "Polis evin kapısını zorlayarak girdi, kendimi kimse için bir tehdit olarak algılamadım, ancak daha dikkatli olmalıydım" dedi.
Sarris, yaşadıklarından sonra ilk kez konuştu ve düşüncelerini, adanın güneyinde yayınlanan Fileleftheros gazetesine anlattı.
Sarris, yaşadıklarıyla ilgili olarak, böyle bir şeyin başına geleceğini hiçbir zaman düşünmediğini, yakın dostları bulunduğundan adanın kuzeyini sık sık ziyaret ettiğini ve tutuklandığı gün de, bir arkadaşının kendini kötü hissediyor olması nedeniyle kuzeye geçtiğini söyledi.

"KUZEYE GEÇMEM"

Kuzeyde avukat, muhasip, öğretmen ve diğer meslek grupları olmak üzere her düzeyden arkadaşı bulunduğunu belirten Sarris, kendisinin bu arkadaşlarını ziyaret ettiğini, “başkaları gibi kumar oynamak için geçmediğini” vurguladı. Sarris, bahsettiği arkadaşlarının da Güney Kıbrıs’a geçerek kendisini ziyaret ettiğini ifade etti.
Yaşadığı bu olayların ardından kuzeye yeniden geçmeyi düşünmediğini kaydeden Sarris, yine de kendisinde Kıbrıslı Türklere karşı herhangi bir düşmanca duygu oluşmadığını söyledi.
Sarris, bazı kişilerin, yaşadığı bu olaydan istifade ederek, Kıbrıslı Türklere düşmanlık beslediği izlenimini yaratmaya çalıştığını da sözlerine ekledi.

"POLİS ZORLA GİRDİ"

Tutuklandığı gün, KKTC Polisi’nin, arkadaşıyla birlikte bulunduğu evin kapısını zorlayarak içeriye girdiğini ve orada bir suç işleniyormuş gibi davrandığını öne süren Sarris, bu durumun tesadüfi bir durum olmadığını ve bu nedenle de halen daha “Neden böyle oldu?” diye düşünmekten kendini alamadığını kaydetti.
Sarris, olaya küçük yaştaki çocukların da karıştığı iddiasını ise, kesin bir dille reddetti.
Tutuklu kaldığı süreç içerisinde, bazı kişilerin kendisine çok iyi, bazı kişilerin ise kötü davrandığını ve tutukluluk koşullarının kötü olduğunu öne süren Sarris, kendisine şiddet uygulanmadığını belirtti.

Sarris, “kendisinin masum olduğunu” ve Güney’e geçmemek veya adadan ayrılmak gibi bir düşünceyi de hiç aklına getirmediğini söyledi.
Kendisi aleyhinde birçok olumsuz şey yazılıp çizildiğini ifade eden Sarris, “bazılarının reyting uğruna yalan yanlış şeyler yayınladığını ve Kıbrıslı Türk basın - yayın organlarından haber almayı reddeden bazı kişilerin, bir de reyting hırsı eklenince, asparagas haberler yaptıklarını” kaydetti.
Yaşadığı olaylar nedeniyle oldukça üzgün olduğunu belirten Sarris, yine de kabuğuna çekilmeyeceğinin altını çizdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1609 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler