1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞARKILAR, DANSLAR, BARIŞA
ŞARKILAR, DANSLAR, BARIŞA

ŞARKILAR, DANSLAR, BARIŞA

Kültür mirasımız hiç tükenmesin… Güzelyurt İlçesi Geliştirme ve Kalkındırma Derneği (GÜKAD) ve Güney Kıbrıs’ta Deftera Kalkınma Derneği (SADEFTERA)’nin birlikte katkı koyduğu, AB destekli “Kıbrıs’ta Ortak Kültür Mirasımızı

A+A-

 

Kültür mirasımız hiç tükenmesin…

 

 

Güzelyurt İlçesi Geliştirme ve Kalkındırma Derneği (GÜKAD) ve Güney Kıbrıs’ta Deftera Kalkınma Derneği (SADEFTERA)’nin birlikte katkı koyduğu, AB destekli “Kıbrıs’ta Ortak Kültür Mirasımızın Yeniden Sahiplenilmesi” isimli proje kapsamında iki toplumlu ortak kültür etkinliği dün yapıldı. Güzelyurt Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 16.00’da başlayan etkinlikte, ortak mirasımız olan; Kıbrıs müzikleri, dansları, el sanatları ve tiyatro dalında gösteriler gerçekleşti.

Kuzey ve Güney’den gelen konukların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, projeye katkı koyanlara da birer plaket verildi. Gecenin en anlamlı ödülü ise SADEFTERA Başkanı Konstantinou Stalyanu’nun GÜKAD Başkanı Şevki Meteci’ye zeytin ağacı fidanını bir saksı içerisinde hediye etmesi olurken, Meteci aldığı hediye karşısında “barışın ve dostluğun simgesi olan bu ağacı koruyacağıma dair söz veririm” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Bu haber toplam 1410 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler