1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SARITAŞ’TAN ALTIN VE BRONZ
SARITAŞ’TAN ALTIN VE BRONZ

SARITAŞ’TAN ALTIN VE BRONZ

Vucut geliştirme sporuna ülke çapında ilgi giderek artarken başarılar da ardı ardına gelmeye başladı.

A+A-

 

 

 

 

Türkiye Fitness Şampiyonası milli takım seçmelerine yer alan Sultan Sarıtaş, Türkiye genelinden gelen 80 sporcu arasında Atletik Fitness’de Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya alırken bayan Body Fitness de bronz madalya elde etti

 

Vucut geliştirme sporuna ülke çapında ilgi giderek artarken başarılar da ardı ardına gelmeye başladı.

Geçtiğimiz ay Kanada’da yapılan dünya vucut şampiyonası bay kategorisinde  1 altın bir gümüş madalya elde ederken bu kez önceki gün Türkiye’de yapılan şampiyonada bayan vucutcumuz Sultan Sarıtaş bir şampiyonluk birde üçüncülük elde etti.

KKTC Halter ve Vucut Geliştirme Federasyonu Fitness milli takımında yarışan Sultan Sarıtaş, İstanbul’da 14 Eylül’de yapılan Türkiye Fitness Şampiyonası milli takım seçmelerine KKTC’ni temsilen katıldı. Şampiyona’nın Body Fitness dalında Türkiye genelinden gelen 80 sporcu ile yarışan Sultan bayan Atletik Fitness de Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya alırken bayan Body Fitness de bronz madalya ile yetindi.

Sultan Sarıtaş’ın 2 dalda Türkiye zirvesine çıkması başta Halter ve Vucut Geliştirme Federasyonu ve spor camiasında gurur ve sevinçle karşılandı.

Federasyon Başkanı Taner Özdaş Tüm, vucut geliştirme ve fitness de bayanların da kürsülerin zirvelerine çıkmaya başlamalarının mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu, bu başarıların Kıbrıs Türk sporcusunun fırsat verildiğinde neler yapabileceğinin kanıtı olarak kabul edilmesi gerektiğini vurguladı.

Taner Tüm, kısa sürede ülke geneline yaydıkları spor dallarında yurt dışından başarılarla dönmelerinde ilgili bakanlık, spor dairesi ve Keep – Fit Spor Merkezi’nin payı olduğuna işaret ederek başarılar sporcular yanında destek verenlere de federasyon olarak teşekkür ettiklerini bildirdi

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 517 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler