1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SARIOĞLU KHORA’NIN KONUĞU OLUYOR
SARIOĞLU KHORA’NIN KONUĞU OLUYOR

SARIOĞLU KHORA’NIN KONUĞU OLUYOR

Şair-yazar Sezai Sarıoğlu, 13-15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştireceği Kıbrıs ziyaretinde Khora Kitap Cafe organizasyonunda okurlarıyla buluşacak ve söyleşiler düzenleyecek.

A+A-

 

Şair-yazar Sezai Sarıoğlu, 13-15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştireceği Kıbrıs ziyaretinde Khora Kitap Cafe organizasyonunda okurlarıyla buluşacak ve söyleşiler düzenleyecek. Söyleşi ve imza günü etkinlikleri, 13 Ağustos Pazartesi Mağusa’da, 15 Ağustos Çarşamba günü ise saat 19.00’da Lefkoşa’da Khora Kitap Cafe’de gerçekleştirilecek. Şiirlerin okunacağı, edebiyat sohbetlerinin yapılacağı söyleşilerde dileyen okurlar yazarın kitaplarını alıp imzalatma imkanı da bulacaklar. Yazarın “Aşk Dediğin Haram Olur” isimli şiir kitabı Türkiye’de, özellikle sol sanat ve edebiyat çevrelerinde çok beğenilmiş ve tartışılmıştı.

SEZAİ SARIOĞLU KİMDİR

Sezai Sarıoğlu 1950, Ordu/Ünye’de doğdu. 1979 yılına kadar öğretmenlik yaptı. 1983-88 yılları arasında çeşitli cezaevlerinde tutuklu olarak yaşadı. Yeni Öncü dergisinin yayın kurulundan sonra, Özgür Gündem gazetesinde çalıştı. Pencere Yayınları’ndan Terspektifler isimli denemeleri, Çiviyazıları’ndan Doğusu-Batısı Olmayan Sözcükler isimli ÇGH ve Musa Anter Ödülü alan söyleşi denemeleri yayımlandı. Sombahar, Ludingirra isimli dergilerde şiir üzerine yazıları ve şiirleri yayımlandı. Bir ara Öküz dergisinde ‘‘şehir aşkiyasi’’ isimli yazılar yazdı. Söz ve V Özgürlük dergilerinde çalişti. Yurtiçinde ve değişik Avrupa ülkelerinde ‘‘Annemin Şarkı Sandığı’’ isimli anlatı-dinletiler yaptı. Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin kurucularından ve bir dönem Parti Meclisi üyesidir. Yazarın, ezber bozan öykülerden oluşan “Nar Taneleri” isimli bir portre/öykü kitabı ve 1994-2004 yılları arasında hapisanelerde yazılmış şiirleri derlediği “Hapishaneden Şiireler” adlı şiir kitapları yanında “Aşk Dediğin Haram Olur” isimli şiir kitabı yayınlanmıştır.

 

 

 

 

Bu haber toplam 549 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler