1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ŞANS OYUNLARI' KOMİTEDEN GEÇTİ
ŞANS OYUNLARI KOMİTEDEN GEÇTİ

'ŞANS OYUNLARI' KOMİTEDEN GEÇTİ

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, “Şans Oyunları (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı görüşerek oybirliğiyle onayladı

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, “Şans Oyunları (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı görüşerek oybirliğiyle onayladı.

 

Tasarının genel gerekçesi; “şans oyunu salonu harçlarının ödeme koşullarının yeniden düzenlenmesi ve kurul üyeliğine Turizm Planlama Dairesi Müdürü veya üst düzey bir temsilcisinin eklenmesi” olarak açıklandı.

 

Meclis’ten verilen bilgiye göre, Mutlu Atasayan başkanlığında bugün toplanan komite, “Şans Oyunları (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı oybirliğiyle onaylamasının ardından, “Borç İlişkilerinden Kaynaklanıp Tahsili Geciken ve/veya Tahsil Edilemez Hale Gelen Borçların Ekonomik İyileştirme Kapsamında Yeniden Yapılandırılması Yasa Tasarısı”, “KKTC’de Tüm Borç İlişkilerinde ve Borçlanma İşlemlerinde Uygulanacak Faiz Kurallarını Düzenleyen Yasa Önerisi” ve “KKTC’de Borç İlişkilerinde ve Borçlanma İşlemlerinde Uygulanacak Faiz Kurallarını Düzenleyen Yasa Önerisi”ni görüşmeye başladı.

 

Komite çalışması, Mutlu Atasayan başkanlığında Teberrüken Uluçay, Ömer Kalyoncu, Ahmet Zengin ve Afet Özcafer’in katılımlarıyla gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1073 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler