1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞANLIURFA’DA MİLLİ DUYGULARI TAVAN YAPTI
ŞANLIURFA’DA MİLLİ DUYGULARI TAVAN YAPTI

ŞANLIURFA’DA MİLLİ DUYGULARI TAVAN YAPTI

Eroğlu, Şanlıurfa’da yol inşaatı temeli attı, milli duyguları tavan yaptı: “Rumlar bize Şanlıurfalılar gibi mücadele etme fırsatı verdi”

A+A-

 

 

 

“Rumlar bize Şanlıurfalılar gibi mücadele etme fırsatı verdi”


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kıbrıs Türkü’nün, Türkiye’nin büyümesinden huzur duyan bir halk olduğunu çünkü güçlü bir Türkiye’nin Kıbrıs Türkü’nün en sağlam garantisi olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Eroğlu, Abide Köprülü Kavşağı’nda yapılacak 800 metre uzunluğundaki alt geçişin temel atma törenine katıldı. Açılışa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katıldı.
Eroğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Şanlıurfa’nın düşmanlara karşı şanlı mücadelesine işaret ederek, Kıbrıslı Rumların, Kıbrıslı Türklere, Urfalılar gibi mücadele ortaya koyma fırsatı verdiğini kaydetti.
Kıbrıslı Rumların, Kıbrıslı Türklerin geleceğini karartmaya yönelik tüm çalışmalarına karşı, Kıbrıslı Türklerin Eyüp Peygamber sabrı ile direndiğini belirten Eroğlu, Kıbrıslı Türklerin 1974 Barış Harekatı ile oluşan coğrafya üzerinde bir devlet kurduğunu ve o devleti yaşatmakta olduğunu belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 783 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler