1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SANIKLARIN İFADELERİ OKUNDU...
SANIKLARIN İFADELERİ OKUNDU...

SANIKLARIN İFADELERİ OKUNDU...

21 yaşındaki M.Ç'ye tecavüz eden 3 sanığın duruşmasına dün de devam edildi...

A+A-

 

 

 

 

 

 

Gazimağusa'da 19 Ağustos 2011 tarihinde baş harfleri M.Ç olan 21 yaşındaki genç kıza tecavüz eden sanık Abdullah Sakiner, Yıldıray Yınal ve Enver Gök'ün duruşmasına dün Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi'nde kalındığı yerden devam edildi.  Dünkü oturumda ikinci tanık olarak olayın tahkikat memuru Hasan Kemaneci dinlendi. Yanı sıra sanıkların olay esnasında giydikleri kıyafetler, cep telefonları, diz üstü bilgisayarlar ve fotoğraf makineleri gibi  bir çok emare de mahkemeye ibraz edildi.

 

KEMANECİ: "MÜŞTEKİNİN ABLASI MÜŞTEKİYİ ÇOK ÜZGÜN GÖRDÜ..."

Olayın polise intikal etmesinden sonra soruşturmanın başladığını belirten Polis Memuru Hasan Kemaneci, müşteki M.Ç'nin ablası M.M'den yaptığı soruşturmada ablasının 19 Ağustos 2011 tarihinde M.Ç'yi çok üzgün gördüğünü ve kız kardeşinin olayı babasına anlattığını daha sonrada Ziyamet Karakolu'na şikayette bulunduklarını öğrendiğini anlattı.

 

PLAN KURDULAR...

Tanık Polis Memuru Hasan Kemaneci, sanıklardan gönüllü ifade alındığını belirterek sanık Yıldıray Yınal ile Enver Gök'ün ifadelerini mahkemeye okuyup emare olarak ibraz etti. Sanık Yınal gönüllü ifadesinde müşteki M.Ç ile olay tarihinden 8 ay önce Facebook'ta tanıştığını kendisini Cenk olarak tanıttığını evli ve bir çocuk babası olduğu gerçeğini sakladığını ve 20 gün boyunca Facebook'tan sohbet ettiklerini anlattı. Sanık Yınal yine ifadesinde, M.Ç ile 2011 yılı Şubat ayında tanıştıklarını ve araba içerisinde cinsel ilişkiye girdiklerini daha sonra ise her buluşmalarında ilişkiye girdiklerini anlatıp daha sonra M.Ç'nin nişanlandığını öğrendiğinde bir daha görüşmediklerini ifade etmişti. Yınal ifadesinde polise"12 Ağustos 2011 tarihinde  Enver Gök benden bir bayan numarası istedi. Ben de ona M.Ç'nin telefon numarasını verdim. Enver ile M.Ç buluşup ilişkiye girdiler. 18 Ağustos tarihinde ise Enver bana M.Ç ile yine buluşacağını söyledi ben de Enver'e ikimiz de M.Ç ile ilişkiye girmeyi teklif ettim. Ben arabanın bagajına saklanayım M.Ç'yi alıp Abdullah'ın evine gidelim üçümüz de kızla ilişkiye girelim dedim. Kızı alıp Abdullah'ın evine gittik. İlk önce Enver ile kız eve girdi. Daha sonra Abdullah ile ben eve girdim. M.Ç yatakta çıplak yatıyordu. Kameraya çekmeye başladık. M.Ç kameraya çektiğimiz görünce ağlamaya başladı. Abdullah kızın külotunu çıkarttı. Kız Abdullah'a karşı koymaya çalışsa da Abdullah kızla ilişkiye girdi.Sonra ben soyundum ve kızla ilişkiye girdim. Abdullah da kameraya çekiyordu. Kız yapmayın diye bağırıyordu" sözleriyle olayı anlattı.

 

SANIK ENVER GÖK DE POLİSE VERDİĞİ İFADESİNDE OLAYI ANLATTI...

Sanık Yıldıray Yınal'ın polise verdiği gönüllü ifadenin mahkemede okunmasının ve emare olarak mahkemeye ibraz edilmesinin ardından sanık Enver Gök'ün de polise verdiği gönüllü ifade mahkemede okundu ve emare olarak mahkemeye sunuldu. Sanık Gök ifadesinde kısaca olayı şu sözlerle anlattı:

"Yıldıray ile 16 Ağustos 2011 tarihinde konuşurken 'sana kız ayarlayım. Bu kız benim eski kız arkadaşımdır. Kızla buluş ve ilişkiye gir ben de sizi yakalayım, kız bize muhtaç olsun' dedi. Ben de M.Ç'nin telefon numarasını alıp kıza mesaj attım. Kızla buluştuk. Kumyalı yoluna gittik. Sevişmeye başladık ve sex yaptık. Sonra Yıldıray ile buluştum. Ona kızla buluştuğumu ve ilişkiye girdiğimi söyledim. Yıldıray da bana 'gel plan yapalım. Kızı Abdullah'ın evine götürüp üçümüz de kızla zorla ilişkiye girelim' dedi. Yıldıray kız huylanmasın diye arabanın bagajına gizlendi. Kızı alıp Abdullah'ın evine gittik. Kızla ben eve girdik. Soyunduk ve ilişkiye girmeye başladık. Planladığımız gibi Abdullah ile Yıldıray odaya girdi."

 

DURUŞMA BUGÜN DEVAM EDECEK...

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti duruşmaya devam etmek üzere oturumu bugüne erteledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 770 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler