1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SANER 'SON NOKTA'YI KOYDU
SANER SON NOKTAYI KOYDU

SANER 'SON NOKTA'YI KOYDU

ULUÇAY: “TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİ’NE YATIRIM İÇİN EK BÜTÇE GEREKLİ” Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nı görüşmeye dün devam etti. CTP Gazimağusa Milletvekili Teberrüke

A+A-

 

 

ULUÇAY: “TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİ’NE YATIRIM İÇİN EK BÜTÇE GEREKLİ”

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nı görüşmeye dün devam etti.  CTP Gazimağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesiyle ilgili komitede yaptığı konuşmada, çok önemli bir konu olan yol güvenliğine ayrılan miktarın az olduğunu söyledi.
Uluçay, bakanlığa bağlı dairelerin bütçelerini yorumladığı konuşmasında, Elektronik Haberleşme Yasası’nın iki yıl içinde gelebilecek yeni yatırımlara karşı Telekomünikasyon Dairesi’nin yeni yatırımlar yapılırsa rekabet edebileceğini; bu görüşü Tel-Sen ve daire müdürünün de paylaştığını belirtti.
Telekomünikasyon Dairesi’ne yeni yatırımlar için ek kalem ayrılmasını ve komite olarak bu yönde öneri sunulmasını isteyen Uluçay, doğru yatırımların ülkenin ileri gitmesinde önemli adımlar olacağını vurguladı.

SANER: “ÖZELLEŞTİRECEĞİZ”


Saner, “(Telekomünikasyonda) hizmetlerin özelleştirilmesinde kesin kararlıyım. Bu konuda bugünlerde AB’yle birlikte son noktayı koyacağız” dedi. Özelleştirme ile ilgili fikrinin belirtmesinin ardından yol güvenliği ilgili konuşan Saner,
New Jersey tipi oto korkulukların daha güvenli olduğunu; metallerin kaza anında insanların sıkışmasına yol açabildiğini söyledi.
Trafik kazalarının ihmal ve ihlalden kaynaklandığını kaydeden Saner, “Türk toplumu olarak ihmal ve ihlalden hoşlanıyoruz” dedi.
Daha sonra telefon şebekelerinin geliştirilmesinde kullanılmak üzere 500 bin TL eklenmesiyle 149 milyon 710 bin 335 TL’ye ulaşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesi oyçokluğuyla onaylandı ve bugünkü çalışmalar saat 18.30’da tamamlandı.

Bu haber toplam 1680 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler