1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Sandık yerleri için tıklayınız
Sandık yerleri için tıklayınız

Sandık yerleri için tıklayınız

YSK, vatandaşların, Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanacakları sandık numaraları ve sandık yerlerini “http://www.mahkemeler.net” ve “http://ysk.mahkemeler.net” adresli web sitelerinden öğrenebileceğini bildirdi.

A+A-

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), vatandaşların, Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanacakları sandık numaraları ve sandık yerlerini “http://www.mahkemeler.net” ve “http://ysk.mahkemeler.net” adresli web sitelerinden öğrenebileceğini bildirdi.

YSK’dan yapılan duyuruda, 19 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçiminde vatandaşların bu sitelerden giriş yaparak, “Nerede oy kullanacağım” linkinden kimlik kartı numarasını girerek, oy kullanacakları sandık numarasını ve sandık yerini öğrenebileceklerini kaydetti.

ENGELLİ VATANDAŞLARA YÖNELİK TEDBİRLER ALINDI

Bu arada İlçe Seçim Kurulları, yürüme engelli vatandaşların oy kullanmasını kolaylaştırmak amacıyla genel bir takım tedbirler aldı.

Açıklamada, sandık yerinin üst katta olması veya rampa bulunmaması nedeniyle kayıtlı bulunduğu sandık yerine çıkmasının mümkün olamayacağını önceden tespit eden seçmenlerin 17 Nisan tarihine kadar Yüksek Seçim Kurulu’na veya ilgili İlçe Seçim Kurulu’na ait telefonlara bilgi vermesi halinde ek önlemler alınabileceği kaydedildi. (tak)

YSK ve İlçe Seçim Kurullarının telefon numaraları şöyle:

“Yüksek Seçim Kurulu: 228 51 85-228 51 86, Lefkoşa İlçe Seçim Kurulu: 227 30 47, Gazimağusa İlçe Seçim Kurulu: 366 40 68, Girne İlçe Seçim Kurulu: 815 72 46, Güzelyurt İlçe Seçim Kurulu: 714 62 31, İskele İlçe Seçim Kurulu: 371 35 95.”

Bu haber toplam 4607 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler