1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Sanayi Odası kamyonlarla ilgili düzenlemeyi kınadı
Sanayi Odası kamyonlarla ilgili düzenlemeyi kınadı

Sanayi Odası kamyonlarla ilgili düzenlemeyi kınadı

Sanayi Odası açıklamasında, hükümetin bu kararı iptal etmemesi durumunda eylem dahil gereken her şeyin yapılacağı kaydedildi

A+A-

 

“Ekonomiye darbe”

 

Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Karayolları Dairesi’nin Resmi Gazete’de yayımlanan bildirisiyle 5 bin kilogram ve üzerinde yük taşıyan kamyonlara anayollarda getirilen sınırlamayı, krizle mücadele eden sanayi sektörüne ve ekonomiye darbe vuracağı gerekçesiyle kınadı ve kararın iptalini istedi.
Oda yönetim kurulu imzasıyla yapılan açıklamada, yetkililerin, trafik sorununa karşı uzmanların önerilerinin dikkate almadığı savunularak, bazı yollarda kamudaki mesai saatlerine göre kamyonlara sınırlama getirilmesinin dünyanın hiçbir yerinde görülmediği öne sürüldü.
Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan bildiriyle, kamu çalışanlarının iş başlangıç ve bitiş saatlerinde Lefkoşa-Gazimağusa; Gazimağusa-İskele; Lefkoşa-Güzelyurt; Güzelyurt-Çamlıbel; Çamlıbel-Girne; Girne-Çatalköy; Acapulco Kavşağı-Tatlısu Kavşağı; Ercan Havaalanı yolu; Ercan Havaalanı kavşağı (Yonca kavşağı)- İskele; İskele-Yenierenköy anayollarında; Hamitköy kavşağı-Gönyeli kavşağı (Dr. Fazıl Küçük Bulvarı) arasındaki yolların 5 bin kg ve üzeri araçlara kapatıldığı ifade edilen Sanayi Odası açıklamasında, şöyle denildi:

Karar iptal edilmezse, eylem kapıda…
“Dünyanın hiçbir yerinde 5bin kg ve üzeri araçlara şehirlerarası yollar, şehirleri birbirine bağlayan kavşaklar kapatılmamıştır. Bu yollar ülkenin tüm ekonomisinin attığı atar damarlarıdır ve bunların kapatılması yol çalışmaları ve olağanüstü durumlar hariç olmak üzere, krizle mücadele eden sektöre ve ekonomiye vurulacak en büyük darbedir. Bu kararı alanlar ekonominin ve hayatın sadece ve sadece kamu çalışanlarından oluştuğunu, özel sektörde faaliyet gösteren iş insanların ve çalışanların ise haklarının olmadığı zihniyetini bir kez daha belgelemiştir.”
Sanayi Odası açıklamasında, hükümetin bu kararı iptal etmemesi durumunda eylem dahil gereken her şeyin yapılacağı kaydedildi. (TAK)

Bu haber toplam 1146 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler