1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SANAYİ ODASI HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ
SANAYİ ODASI HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ

SANAYİ ODASI HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ

Sanayi Odası, hükümeti havaalanlarındaki VIP salonlarının kullanımı ve yeni makam araçları alınması ile ilgili kararlar konusunda eleştirdi.

A+A-

 

 

Sanayi Odası, hükümeti havaalanlarındaki VIP salonlarının kullanımı ve yeni makam araçları alınması ile ilgili kararlar konusunda eleştirdi.

Sanayi Odası, “elektriğe, petrol ürünlerine, girdi maliyetlerine zamlar yapılırken, sosyal sigorta primi ödeyen çalışanlara, emeklilere, paralı sağlık hizmeti verilmeye başlanmışken, bazı devlet okulları dökülürken” makam arabalarının yenilenmesinin kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Sanayi Odası tarafından yapılan açıklamada, tüm kesimlerin hükümetten KKTC’yi kısa, orta ve uzun vadede sosyal ve ekonomik olarak geliştirecek ve medeni ülkeler seviyesine çıkaracak kararlar beklediği kaydedildi ve “Ancak özellikle son dönemde alınan kararların ülkemizin sorunlarına çözüm bulmaktan çok uzak, ekonomik programa aykırı olduğu ve halkın hassasiyetlerine önem vermediği bir gerçektir. Bu bağlamda son dönemlerde havaalanlarında VIP salonlarının kullanımı ve yeni makam araçlarının alınmasıyla ilgili kararların, KKTC’nin onca sorunları varken hangi sorunu çözdüğünü merak etmekteyiz” denildi.

“Özellikle şark toplumlarında rastlanılan devlet makamlarının gösteriş merakının KKTC’de de yaygınlaşmaya başladığı” savunulan açıklamada, “Hiçbir KKTC vatandaşı bakanını, Mercedes makam aracı yok diye veya Ercan Havaalanı’nda kendisiyle kuyrukta bekliyor diye yadırgamaz” ifadeleri kullanıldı.

Toplumun ödediği vergilerle gereksiz hiçbir harcamanın yapılmaması gerektiği dile getirilen açıklamada, “Kıbrıs Türk Sanayi Odası olarak üyelerimizin ödediği gümrük vergilerinin, katma değer vergisinin, gelir ve kurumlar vergisinin bu ekonomik ortamda makam araçlarının yenilenmesi için harcanması kararını kınıyoruz” ifadeleri yer aldı.


 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 482 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler