1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SANAYİ ODASI: ELEKTRİKTE SOMUT ADIMLAR ATILMALI
SANAYİ ODASI: ELEKTRİKTE SOMUT ADIMLAR ATILMALI

SANAYİ ODASI: ELEKTRİKTE SOMUT ADIMLAR ATILMALI

Sanayi Odası, tüm paydaşları bir araya getirerek diyalog ile Elektrik Kurumu’yla ilgili çözüm üretme ortamı yaratmanın başta Başbakan olmak üzere hükümetin görevi olduğunu belirtti.

A+A-
Kıbrıs Türk Sanayi Odası, ekonominin pahalı ve devamlılığı olmayan elektrik sistemine tahammülü kalmadığını, Elektrik Kurumu’nun yapılandırılmasıyla ilgili olarak daha fazla vakit kaybedilmeden özerkleştirme çalışmalarının başlatılması gerektiğini belirtti.

Odadan yapılan açıklamada, Ocak ayı içerisinde Bakanlar Kurulu’nun, Elektrik Kurumu’nun mali ve idari yönden özerkleştirilmesi konusunda almış olduğu karara rağmen, herhangi bir somut çalışmanın yapılmamış olmasını Sanayi Odası olarak endişe ile izlemekte oldukları kaydedildi.

Elektrik gibi stratejik bir ürünün kaliteli ve en uygun maliyette devamlılığının sağlanmasının devletlerin birincil görevleri arasında bulunduğunu vurgulayan Sanayi Odası, “Ancak Elektrik Kurumu’nun mevcut yapısıyla ilgili olarak her hangi bir adım atılmadığı veya her hangi bir reform yapılmadığı takdirde, elektriğin kaliteli ve en uygun maliyette devamlılığının sağlanması mümkün olmayacaktır” dedi.

Elektrik Kurumu’nun yapılandırılmasıyla ilgili olarak, Elektrik Kurumu çalışanlarından diğer ilgili tüm sivil toplum örgütlerine tüm paydaşların mali ve idari özerkleştirme konusunda çalışmaya, elini taşın altına sokmaya hazır olduğunu kaydeden Sanayi Odası, tüm paydaşları bir araya getirerek diyalog ile Elektrik Kurumu’yla ilgili çözüm üretme ortamı yaratmanın başta Başbakan olmak üzere hükümetin görevi olduğunu belirtti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 388 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler