1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SANAYİ' DEVREDİLİYOR
SANAYİ DEVREDİLİYOR

'SANAYİ' DEVREDİLİYOR

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı, Organize Sanayi Bölgeleri’nin yönetiminin odaya, devredilmesi için yasa düzenlemesi çalışmalarının yapıldığını açıkladı. “SANAYİ” YASALLAŞACAK, ODASINA TESLİM EDİLECEK Kıbrıs Türk Sanayi Od

A+A-

 

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı, Organize Sanayi Bölgeleri’nin yönetiminin odaya, devredilmesi için yasa düzenlemesi çalışmalarının yapıldığını açıkladı.

 

 

“SANAYİ” YASALLAŞACAK, ODASINA TESLİM EDİLECEK

 

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı, Organize Sanayi Bölgeleri’nin yönetiminin odaya, devredilmesi için yasa düzenlemesi çalışmalarının yapıldığını açıkladı.

Sanayi Bölgesi’nin sanayicilere devredilmesi için başlatılan imza kampanyasında başarılı olduklarını belirten Çıralı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un odaya destek verdiğini belirtti.

Ali Çıralı, Ekonomi Bakanı ile Sanayi Odası arasında yapılan görüşme doğrultusunda yeni bir ‘Organize Sanayi Bölgesi Yasası’ çalışmalarının başlatıldığını dile getirdi.

Ekonomi Bakanlığı, Sanayi Dairesi ve Sanayi Odası’ndan oluşan birer heyet ve hukukçularla her hafta toplanarak yasal düzenlemelerle ilgili çalışmalar yapıldığını belirten Çıralı, 1 Ocak 2013 tarihinden önce söz konu yasanın yürürlüğe gireceğini ifade etti.

 

ÇIRALI: “YENİ YASAL DÜZENLEME YAPILACAK”

 

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı, Ekonomi Bakanı Sunat Atun’un Sanayi Bölgesi’nin özel sektöre devredilmesi gerektiğini söylediğini aktararak, Bakan’ın sadece özelleştirmelerle

değil, devletin işletmeci olarak yer aldığı her alandan çekilmesi düşüncesinde olduklarını kendisine söylediğini vurguladı. Çıralı, “Organize Sanayi Bölgesi Yasaları”nda değişiklik yapılması ya da yeni bir yasa düzenlemesi yapılmasının karalaştırıldığını belirtti.  Ekonomi Bakanlığı’nın ukdesinde olan yetkileri yasaların belirlediği ölçüde odanın yetkisine verileceğini anlatan Ali Çıralı, “sadece Ekonomi Bakanlığı değil İçişleri ve Lefkoşa Belediyesi’nin yetkisinde olan icraatlarla ilgilide yasal düzenlemeler yapılacak” dedi. Sanayi Odası’nın temizlik, aydınlatma ve alt yapıdan sorumlu olacağını söyleyen Ali Çıralı, “Belediyeler Yasası’nda değişiklik yapılırsa hizmetlerin ücretleri Sanayi Odası’na ödenebilecek” dedi.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

Bu haber toplam 790 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler