1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SANATÇILAR MECLİSTE OLACAK
SANATÇILAR MECLİSTE OLACAK

SANATÇILAR MECLİSTE OLACAK

Albayrak, gelecek perşembe saat 11.00’de, Meclis Mavi Salonu’da, farklı dallardaki Kıbrıslı sanatçıların ortak basın toplantı yapacağını açıkladı

A+A-

 

 

CTP-BG Milletvekili Albayrak, “Küçük Hükümetinin Ülkenin Kültürünü, Tanıtımını ve Onurunu Taşımaya Çalıştığı Anlamsız Durak” başlıklı gündem dışı konuşmasında, Berlin ve Hollanda’da gerçekleştirilen turizm fuarlarıyla ilgili yazılan haber yorumlardan alıntılar yaparak “KKTC’nin tanıtımının yapılamamasının” eleştirildiğini belirtti.

BRTK’nin bütçesinin gelecek hafta mecliste görüşüleceğini anımsatan Albayrak, turizm tanımı yapmakla sorumlu olan BRTK’nın, tanıtımın neresinde olduğunu sordu ve farklı tanıtım programları yapılması gerektiği üzerinde durdu.

Albayrak, geçenlerde yasası geçen TAK’ta da “Yasaya aykırı işle yapıldığını; haber değeri var mı yok mu gibi işlerle uğraşıldığını” söyledi.

Albayrak, gelecek perşembe saat 11.00’de, Meclis Mavi Salonu’da, farklı dallardaki Kıbrıslı sanatçıların ortak basın toplantı yapacağını açıkladı. Necati Şaşmaz’ın kültür ataşesi olmasını “sanatçıya resmi bir hakaret” olduğunu iddia eden Albayrak bu konuda bir de skeç sunulacağını belirtti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 600 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler