1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SANATÇI VE YAZARLAR KHORA’DA BULUŞTU
SANATÇI VE YAZARLAR KHORA’DA BULUŞTU

SANATÇI VE YAZARLAR KHORA’DA BULUŞTU

Ahmet Tolgay’ın “Yeşilırmak’tan Dipkarpaz’a DERE TEPE KIBRIS”ın tanıtım etkinliği Khora Kitap Cafe’de gerçekleştirildi.

A+A-

 

 

Ahmet Tolgay’ın son kitabı “Yeşilırmak’tan Dipkarpaz’a DERE TEPE KIBRIS”ın tanıtım etkinliği 18 Ekim Perşembe akşamı Khora Kitap Cafe’de gerçekleştirildi. Kitabın içeriğinin ve hazırlanma sürecinin anlatıldığı söylelşinin ardından okurlar, kitap alıp yazara imzalatma imkanı da buldular.

 

BIR “DÖNEM” KITABI

 

DERE TEPE KIBRIS kitabında, antik çağdan bu yana Kıbrıs’ta süre gelen yoğun kültürler serüveni,  yaşanmışlıkların mekânlarında anlatılıyor ve güncellikle buluşturuluyor. Hıristiyanlığın ve  İslamiyet’in yayılma dönemlerinin önemli geçiş noktası olan ve Haçlı seferlerinin de büyük çapta etkisinde kalan adamız, bu özelliklerinden dolayı nice araştırmacının, yazarın seyyahın ilgisini çekti. Hakkında sayısız dönem kitabı yazıldı. Yerel bir kalemden çıkan DERE TEPE KIBRIS da, bu dönem kitapları zincirine eklenen yeni bir halka olma iddiasında.

 

SANATÇI VE YAZARLAR YENIDEN BULUŞUYOR

 

Etkinliğe, Mehmet Kansu, Filiz Besim, Neriman Cahit, Yaşar Ersoy, Yıltan Taşçı, Derman Atik, Stella Aciman gibi çok sayıda sanatçı ve yazar da katıldı ve görüşlerini paylaştı. Söyleşinin ardından ülkenin sorunlarını ve Lefkoşa Belediyesi’nin içinde bulunduğu durumu da değerlendiren sanatçı ve yazarlar, bu konularda çalışma yapmak ve ortak bir metin çıkararak harekete geçmek amacıyla 20 Ekim Cumartesi saat 13.00’de yeniden Khora Kitap Cafe’de buluşma kararı aldılar. Aydın sorumluluğu ile ülke sorunlarına duyarlılık gösteren tüm sanatçı ve yazarların bu toplantıya davetli olduğu vurgulandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 493 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler