1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SANAT BULUŞMASI DEVAM EDİYOR
SANAT BULUŞMASI DEVAM EDİYOR

SANAT BULUŞMASI DEVAM EDİYOR

MAGEM’in düzenlediği 3. Gençlik Festivali kapsamında düzenlenen 2. Sanat Buluşması devam ediyor… AÇIK HAVA MÜZESİNE GİRECEKLER Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM)’in düzenlediği 3. Mağusa Gençlik Festivali kapsamında düzenlenen 2. San

A+A-

 

 

MAGEM’in düzenlediği 3. Gençlik Festivali kapsamında düzenlenen 2. Sanat Buluşması devam ediyor…

 

AÇIK HAVA MÜZESİNE GİRECEKLER

 

Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM)’in düzenlediği 3. Mağusa Gençlik Festivali kapsamında düzenlenen 2. Sanat Buluşması etkinliğinde birbirinden ünlü sanatçıların yaptığı eserler yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Festival kapsamında çalışan sanatçılardan Rıfat Koçak atık malzemelerle heykel, Ali Dirier taş oyarak heykel, Rukiye Onurer bilgisayar atıklarından heykel, Ali Asgar Çakmakcı, Tolga Yurtözveri ve Raif Dimilliler heykel, Samet Doğan ve Yiğit Altıparmakoğulları resim, Duygu Kahraman, Eser Keçeci, Vedia Okutan, Bedia Kale, Hasan Işık, Cevdet Alparslan seramik çalışmaları yaparlarken, Hikmet Uluçam, doğada kaybolan ve çevreyi kirletmeyen “ çevreci bir mantıkla” çalışma yapıyor.

Rahmi Atalay ve Eda Taşlı ise ahşapla heykel yaptığı bildirilirken, Veysi Soyer’in de sanatçıların çalışma anlarındaki görüntülerini fotoğraflayacağı ve yarın akşam yapılacak sunum ile MAGEM’de izleyicilere sunacağı bildirildi.

Sanatçıların dallarında yaptıkları çalışmalar bir bir ortaya çıkmaya başlarken, ortaya çıkacak tüm eserler MAGEM açık hava müzesindeki diğer eserlerle birlikte yerlerini alacak

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 687 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler