1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞAMPİYONLUK YDK VE LEVENT’İN
ŞAMPİYONLUK YDK VE LEVENT’İN

ŞAMPİYONLUK YDK VE LEVENT’İN

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Orta Öğretim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2011-2012 Öğretim Yılı Ortaokullar arası Basketbol Birinciliği’nde dün kızlarda ve erkeklerde üçüncülük ve final karşılaşmaları oynandı. Finaller sonucunda kızlar

A+A-

 

 

Ortaokullararası Basketbol Birinciliği üçüncülük ve final karşılaşmaları dün oynandı. Kızlarda Levent Koleji rakibi Oğuz Veli Ortaokulu’nu mağlup ederek mutlu sona ulaştı. Erkeklerde rakibi Oğuz Veli Ortaokulu’nu yenmeyi başaran Yakın Doğu Koleji şampiyon oldu

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Orta Öğretim Müdürlüğü tarafından

düzenlenen 2011-2012 Öğretim Yılı Ortaokullar arası Basketbol Birinciliği’nde dün kızlarda ve erkeklerde üçüncülük ve final karşılaşmaları oynandı. Finaller sonucunda kızlarda Levent Koleji, erkeklerde Yakın Doğu Koleji mutlu sona ulaştı.

 

ÜÇÜNCÜLÜK MAÇLARI

Basketbol Birinciliği üçüncülük maçları sabah 09.00’da Necati Taşkın İlkokulu Spor Salonu’nda oynandı. Yakın Doğu Koleji ile Türk Maarif Koleji’nin karşılaştığı kızlar üçüncülük maçında gülen taraf 20-14’lük sonuç ile Yakın Doğu Koleji oldu.

Erkekler üçüncülük karşılaşmasında Türk Maarif Koleji ile Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu karşı karşıya geldi. Bu maçta 35-14’lük sonuç ile Türk Maarif Koleji şampiyonayı üçüncü tamamlayan taraf oldu.

 

FİNAL MAÇLARI

Basketbol Birinciliği’nde final karşılaşmaları Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynandı. Üçüncülük karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından saat 11.00’de başlayan final karşılaşmalarında ilk olarak Levent Koleji – Oğuz Veli Ortaokulu kızlar finali oynandı. Rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Levent Koleji 65-27’lik skorla rakibini mağlup ederek şampiyon oldu.

Bu karşılaşmanın ardından erkekler finali oynandı. Yakın Doğu Koleji ile Oğuz Veli Ortaokulu arasında oynanan final müsabakası büyük çekişmeye sahne olurken, maç sonunda gülen taraf 58-53’lük skorla Yakın Doğu Koleji oldu. Finallerin ardından düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren takımlar madalya ve kupalarını aldılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 775 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler