1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Şampiyonluk şarkılarını yeniden söylemek
Şampiyonluk şarkılarını yeniden söylemek

Şampiyonluk şarkılarını yeniden söylemek

25 yıl aradan sonra gelen şampiyonluk, hiç kuşku yok ki, Küçük Kaymaklı camiası için müthiş bir sezon oldu. 25 yıllık özlemin sona ermesi için, sekiz yıl aralıksız görev yapan şimdiki federasyon başkanı Hasan Sertoğlu ve o seneler içerisinde kulüpte gö

A+A-

 

 

 

25 yıl aradan sonra gelen şampiyonluk,  hiç kuşku yok ki, Küçük Kaymaklı camiası için müthiş bir sezon oldu.

25 yıllık özlemin sona ermesi için, sekiz yıl aralıksız görev yapan şimdiki federasyon başkanı Hasan Sertoğlu ve o seneler içerisinde kulüpte görev yapmış birçok kişinin de payı büyük.

Tabii ki en büyük pay başkan Ali Başman ve ekibinin.

Kolay gibi görünse de, hiç de kolay gelmemişti şampiyonluk.

Şampiyonluk aslında bir önceki sezondan kendini hissettirmiş ve 2010-2011 yılında da haftalarca süren mücadelenin ardından, ipi göğüsleyen taraf olup 25 yıl sonra şampiyonluğa ulaşan taraf oldu.

Şampiyon olan Küçük Kaymaklı takımı 2011-2012 sezonun da lige başlarken şampiyonlukta en iddialı takımı olarak gösteriliyordu.

Bu iddia hala daha devam ediyor.

Şuan ligin ilk yarısı itibarı ile liderin dört puan gerisinde, dördüncü sırada bulunsa da eldeki mevcut kadro yapısı itibarı ile yine de şampiyonluğun en büyük adayı olmaya devam ediyor.

Aslında Küçük Kaymaklı daha sezon başında yaşadığı antrenör sorunu, ligin son haftasına kadar devam etti.

Mehmetali Özgürgün, Mustafa Borataş, Mehmet Bolkan derken, ikinci yarıya Vehbi Özerem’le devam kararı alan Küçük Kaymaklı. İçinde bulunduğumuz arayı iyi değerlendirir, futbolcuları eskisi gibi kaynaştırma başarısı gösterirse neden ikinci şampiyonluğunu yaşamasın.

Lig başlamadan önce Spor Yazarları Kupası’nda Yenicami’ye ve ardından Süper Kupa’da Çetinkaya’ya ayni skorla 2-1 mağlup olmalarına rağmen, lige fırtına gibi girdi ve bir hafta önce mağlup olduğu Çetinkaya’yı 3-2 geçerek ligde neler yapabileceğini göstermiş oldu.

Hele hele ligin dokuzuncu haftasında karşılaştıkları lider Yenicami karşısında elde ettikleri 4-2’lik skor takımın moral motivasyonunu artırırken, o moral ve motivasyonla konuk ettikleri Doğan Türk Birliği’ni de 3-0 yendi. Ayni hafta Yenicami’nin, Çetinkaya’ya mağlup olması Küçük Kaymaklı’nın liderliğe yükselmesine neden oldu.

Küçük Kaymaklı ligin ilk yarısını lider tamamlar derken, bu kez takımda kaleci krizi yaşandı.

Kaleci Ali Duvarcı’nın sakatlanması ve kaleye kaleci antrenörü İbrahim Reis’in konması, Ali Duvarcı ile Küçük Kaymaklı’nın iplerinin kopmasına da sebep oldu.

Böylesi bir ortamda Lefke deplasmanına Ali’den yoksun olan, bunun yanında da Çağrı ve Debola’nın da kart cezalısı olmaları Küçük Kaymaklı’yı liderlikten ederken, ligin son maçında da Cihangir deplasmanında yaşananlar mağlubiyeti getirirken, Mehmet Bolkan’ın gitmesi, yerine Vehbi Özerem’in gelmesi ve kaleci Ali Duvarcı’nın kadro dışı kalması Küçük Kaymaklı’da son yaşananlar.

Şimdi görev yönetimden ziyade, Vehbi Özerem’de.

Vehbi hoca takımı alıp bugün Antalya’ya kampa gitti.

Orada yapacağı fiziksel hazırlığın yanında, takımın yeniden bir takım olabilmek için yapılacak zihinsel hazırlık daha önemli.

Kamp dönüşü oynanacak olan federasyon kupası karşılaşması Küçük Kaymaklı’nın zihinsel olarak lige ne kadar hazır olduğunu da gösterecek kanımca.

Liderin dört puan gerisinde, dördüncü sırada bulunan Küçük Kaymaklı, ligin ilk maçında lider Çetinkaya ile oynayacağı maçı kaybetmesi durumunda şampiyonluk yarışından uzaklaşacak. Fakat kazanması durumunda fark bire inecek. İşte o zaman Küçük Kaymaklı şampiyonluk şarkılarını söylemeye yeniden başlar.  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1144 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler