1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Şampiyonluk paylaşıldıkça büyür
Şampiyonluk paylaşıldıkça büyür

Şampiyonluk paylaşıldıkça büyür

Ligin bitimine iki hafta kala Çetinkaya şampiyonluğunu ilan etti. Bir sezon acısıyla tatlısıyla rakipleri ile yarışarak elde ettikleri şampiyonluk mutluluğun en büyüğü olsa gerek. Ancak bakıyorum da bu şampiyonluğun doyasıya yaşanması gerekirken, taraftar

A+A-

 

 

Ligin bitimine iki hafta kala Çetinkaya şampiyonluğunu ilan etti. Bir sezon acısıyla tatlısıyla rakipleri ile yarışarak elde ettikleri şampiyonluk mutluluğun en büyüğü olsa gerek. Ancak bakıyorum da bu şampiyonluğun doyasıya yaşanması gerekirken, taraftar kitlesinin olmaması, büyük bir camia olan Çetinkaya Kulübü için olumsuz bir görüntü vermiştir.

Aslında bu görüntü ülke gerçeklerini bütün çıplaklığıyla ortaya koyan resimdir. Hakemin bitiş düdüğüyle birlikte, şampiyonluk kupasını kaldıracakları esnada, taraftarın sahayı terk etmesi ve futbolcularla yöneticileri yalnız bırakmaları, verilen emeğe, akıtılan tere ve harcanan paraya yazık olduğunu düşünüyorum.

Çetinkaya ülkemizin en eski ve en köklü kulübüdür. Birçok başarılara imza atmış kulübümüzdür. Ancak her geçen gün taraftar kitlesinin azalması ve kulübe sadece yönetim, futbolcular, teknik adam ve üç beş fanatik taraftarın sahip çıkması, gelecek açısından hiç de iç açıcı bir görüntü değildir.

Süper Lig’in şampiyonu olacaksınız ve kupa töreni esnasında tribünlerde 50-60 kişiye kupa kaldıracaksınız. Onlar da futbolcuların aileleri ve eşleri olacak.

Gerçekten yürekleri sızlatan bir görüntüydü. Ama her şeye rağmen Çetinkaya camiasını bu sezon gösterdikleri istikrarlı duruşlarından ve elde ettikleri başarıdan dolayı kutluyorum. Zor bir dönemde ve özellikle Urcan Vangöl kardeşimizin vefatından sonra, herkesin “bu kulüp” kapanacak, küme düşecek dediği bir dönemde, camiaya önce Ali Kösezade ve arkasından da Mehmet Tatar sahip çıkarak, başarıya ulaşmada önemli sorumluluk üstlenmişlerdir.

Eminim bu şampiyonluk sevgili kardeşim Urcan Vangöl’e hediye edilecektir. Geçen sezon kupa şampiyonluğu, bu yıl da Süper Lig şampiyonluğu, iki yılda iki şampiyonluk. Sanırım Urcan kardeşime verilebilecek en büyük hediye bu olsa gerek.

Dünkü maçta ortaya konan futbol izleyenleri tatmin etmiştir. İki takım da açık bir futbolu benimsemiştir. Açık futbol, sayısız gol pozisyonunun doğmasına neden oldu. Her iki takım birçok gol pozisyonu bulmuş ancak, gol noktalarında sonuca giden vuruşlar  Çetinkaya’dan gelmiştir.

Bu sezon Çetinkaya’yı izlerken bir şey dikkatimi çekmiştir. Hemen hemen her maçta, kendilerinden emin, ne yapacağını bilen, soğukkanlı bir takım görüntüsü çizdiler. Dün de aynı şekilde oynadılar. Oyunun başından itibaren stresten uzak, kaybetme korkusu olmadan oynadılar. Savunmadan tutun da forvete kadar, her futbolcu üzerlerine düşen görevi, az hata yaparak yerine getirdi.

Burada en önemli görev elbette Turan Altay hocanındır. Özgüveni futbolculara vermek çok önemlidir. Bana göre şampiyon olmalarının en önemli noktası da budur. Geriye düştükleri maçlarda bile güvenlerini hiç yitirmeden oynadılar. Bu da istikrarlı bir grafik çizmelerine neden oldu ve sadece iki maçta mağlup olup büyük bir başarıya imza atmışlardır.

Tekrardan bu anlamlı şampiyonluğu kutlarken tüm camianın kulüplerine sahip çıkmasını diliyorum...

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 815 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler