1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Şampiyonluk onuru
Şampiyonluk onuru

Şampiyonluk onuru

Çok enteresan bir maç izledik. Hafta içerisinde bu maç ne olacak diye çok konuşuldu. Ancak Çetinkaya, her şeye rağmen rakibi Tatlısu’yu yenerek, direkt küme düşen ikinci takım olmasını belirledi. Oyuna iki takım da hemen hemen tam kadro ile çıktı.

A+A-

 

 

 

 

Çok enteresan bir maç izledik. Hafta içerisinde bu maç ne olacak diye çok konuşuldu. Ancak Çetinkaya, her şeye rağmen rakibi Tatlısu’yu yenerek, direkt küme düşen ikinci takım olmasını belirledi.

Oyuna iki takım da hemen hemen tam kadro ile çıktı. Sadece Tatlısu’dan Nurcan eksikti.  Maçın başından itibaren, daha çok pozisyon bulan taraf Çetinkaya olmasına rağmen yine de maç zaman zaman gitti, geldi.

Sahanın en iyilerinden biri olan Esin, ilk dakikalardan itibaren girdiği gol pozisyonlarında şansızlığını bir türlü yenemedi. Yaptığı düzgün ve etkili vuruşlar bir türlü üç direk arasını bulamadı ve tüm vuruşları az farkla dışarı çıktı.

Oyunun kontrolü Çetinkaya’nın elinde olduğu bir sırada, ceza alanı içerisinde Esin, kendini yere attı, hakem bu pozisyona yakın olduğu için olayı çok iyi süzdü ve Esin’in kendini yere atmasına aldanmayarak oyunu devam ettirdi.

Karşılamada ilk gol sahanın diğer iyi oyuncularından Batshi’den geldi. Ceza alanı üzerinden kullandığı serbest vuruşu, tamamen teknik bir vuruş yapıp bilerek ve isteyerek topu barajda bulunan futbolcularının ayakları arasından geçirerek, kalecinin kapattığı köşeye gönderdi. Çok akıllı ve bilinçli bir vuruştu. Maçın en ilginç anı golden sonra gelişen pozisyonla yaşandı. Maçın iyilerinden olan Serhan, bu maçta yaşanan en net gol pozisyonunu yakaladı. Yüzde yüzlük bir pozisyonda kaleci ile karşı karşıya kaldı. Ancak bu pozisyonda golü, arkadaşına attırmak istediği için topu kale yerine arkadaşına kesti, ama orda kimse olmayınca yüzde yüzlük bir pozisyon arkadaş uğruna heba edilmiş oldu.

Bu noktadan sonra Tatlısu rakibinin üzerine gitmeye başladı. Baskılı oyunu penaltı bulmasına neden oldu. Nurettin’in düşürülmesine, tereddütsüz penaltı veren Fehim Dayı, Esin’e de “işte penaltı böyle olur” dercesine maçın en doğru kararlarından birini verdi. Pozisyonları çok yakından izlediği için verdiği kararların tümü de yerinde ve doğru kararlardı.

Beraberlik golü Tatlısu’yu hırslandırdı. Baskısını artırdığı bir anda ikinci golü buldu. Kamil’in vurduğu sert şutu, kaleci Hasan nefis kurtardı, top Morris’in önüne düşünce topu boş kaleye gönderip takımını öne geçirdi. Galip duruma geçmek Tatlısu futbolcularını hırslandırıp motive edeceğine, rahat bir oyun oynamayı tercih ettiler. Öne geçtikleri anda her şeyin bittiğini sandılar, ancak Çetinkaya’nın şampiyon takım olduğunu unuttular.

Golden sonra aşırı hırslanan Çetinkaya 43 ve 45’inci dakikalarda iki gol birden attı. Batshi vurdu, top direkten döndü, dönen topu Ertan nefis bir vuruşla ağlara gönderdi. Hızını kesmeyen Çetinkaya, bu kez Uğur’un harika vuruşu ile üçüncü golü buldu ve devre Çetinkaya’nın önderliğinde kapandı.

İkinci devre oyun biraz daha agresifleşti. Mağlup durumda olmaları ve zamanın ilerlemesi, Tatlısu’yu telaşa soktu. Bu kez küme düşme korkusu içlerini sarmaya başlayınca, oyundaki sert hareketler de artmaya başladı. Oyuna müdahale eden Turan hoca, takımın en iyilerinden Batshi ve Serhan’ı oyundan aldı. Cemre’nin oyuna girmesi Çetinkaya’yı hareketlendirdi ve Cemre’nin attığı gol, Tatlısu’nun tüm umutlarını yıkmaya yetti. Bu noktadan sonra hem tribünlerdeki seyirciler, hem de saha içerisindeki futbolcular birbirlerine daha samimi yaklaşmaya başladılar ve o ana kadar yaşanan sükûnet son bulmuş oldu.

Yukarıda yazdıklarımı bir kenara bırakalım. Gerçek olan şu ki, dünkü maçta Tatlısu futbolcuları canlarını dişine takarak oynamadı. Sahada galip gelecek hiçbir varlık gösteremedi. Çetinkaya’nın rahat oynamasına rağmen galip gelmeyi beceremedi. Bu sonuç sadece şampiyon Çetinkaya’nın onurunu kurtarmış oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 853 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler