1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyonluk Ersoy – Reyhan ikilisinin
Şampiyonluk Ersoy – Reyhan ikilisinin

Şampiyonluk Ersoy – Reyhan ikilisinin

Afrodisia 2014 Rally Raid organizasyonu tamamlandı

A+A-

Kyrenia Off Road Team’in organize ettiği ve Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörülüğünde düzenlenen “Afrodisia 2014 Rally Raid” organizasyonu tamamlandı.

Ülkemizde ilk kez yapılan Rally-Raid yarışması, Afrodisia 2014’ün galibi, 539 kilometre sonunda Musa Ersoy – Hasan Reyhan ikilisi oldu.
Önceden bilmedikleri yolları, her günün start anında aldıkları yol notlarıyla takip ederek finişe ulaşmaya çalışan ekipler, trafiğe açık yollarda trafik kurallarına uyarak, özel etaplarda ise hem yön bularak hem de zamana karşı mücadele vererek 4 gün sonunda 539 kilometre yol katedip finiş görmeyi başardılar.

Akdeniz’den İskele’ye kadar uzanan zorlu ve uzun etaplarda verilen mücadeleyi, 4 saat 51 dakikalık zamanları ile Musa Ersoy – Hasan Reyhan (K.) ikilisi kazanırken, Gönyeli çemberi yanında bulunan Lefkoşa özel seyirci etabında iki rakibi ile olan farkı kapatan Hilmi Çelebi – Ahmet Özerdem ikilisi ikinci oldu. Yarışın son gününe ikinci sırada başlayan fakat özel seyirci etabında sorun yaşayarak zaman kaybeden Yusuf Hüdan – Hasan Reyhan (B.) ikilisi üçüncü oldular.

Raid kategorisinde ise hiç hata yapmadan yarışı tamamlayan Hakan Onurlu – Dayel Direl ikilisi yarışı zirvede tamamlarken, ikinci sırada Hilmi Çelebioğlu (K.) - Emre Evrenoğlu ikilisi, üçüncü sırada ise Güney Kıbrıs’tan yarışa katılan Panos yer aldı. Raid Motosiklet sınıfında ise Birkan Karaderi ilk sırada Doğu Gürseler ikinci sırada yer aldı.

Bu haber toplam 786 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler