1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Şampiyonaya veda ettik
Şampiyonaya veda ettik

Şampiyonaya veda ettik

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından düzenlenen ve Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”na dün oynanan “9 Top” karşılaşmaları ile devam edildi. Sporcularımızdan Berk Mehmet

A+A-

 

 

Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası’na dün oynanan “9 Top”taki son maçlarımız ile veda ettik. Sporcularımızın iyi maçlar çıkardıkları dünkü karşılaşmalarda, Berk Mehmetcik ilk 16’ya kalma başarısı gösterirken, Mehmetali Sözgen ile Hüseyin Çelikağ da ilk 32 içinde yer aldı

 

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından düzenlenen ve Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”na dün oynanan “9 Top” karşılaşmaları ile devam edildi.

Sporcularımızdan Berk Mehmetcik’in ilk 16’ya kaldığı “9 Top”ta, Hüseyin Çelikağ ve Mehmetali Sözgen ilk 32’ye kalma başarısı gösterdi.

Pupils kategorisinde mücadele etmekte olan sporcumuz Berk Mehmetcik dün sabah oynadığı ilk karşılaşmada Rus Andrey Serashtan’a 7-1 mağlup olurken, ikinci maçında Bosna Hersakli sporcu Alen Murotoviç önünde 7-4 galip gelerek adını ilk 16’ya yazdırma başarısı gösterdi. Berk’in ilk 16’daki rakibi ise Hollandalı Kaylash Persad oldu. Her iki sporcunun da zaman zaman öne geçtiği oldukça çekişmeli geçen karşılaşmanın sonunda sevinen ve çeyrek Finale yükselen sporcu 7-5’lik skor ile Hollandalı Kaylash Persad oldu.

Pupils’larda yarışan bir diğer sporcumuz Mehmetali Sözgen ise sabah Almanya’nın şampiyon sporcusu Filler Joshua ile oynadı. Karşılaşmada başarılı bir performans sergileyen Mehmetali bir ara 5-4 öne geçmesine rağmen, 7-5 mağlup olmaktan kurtulamadı.  Bu maçın ardından Polonyalı Daniel Maciol’a da 7-3 mağlup olunca şampiyonaya veda etti.

Junior’larda mücadele etmekte olan sporcumuz Hüseyin Çelikağ ise dün oynadığı ilk iki maçtan galibiyet ile ayrılarak ilk 32 sporcu arasına kalma başarısı gösterdi. Hüseyin Lüksemburglu sporcu Sam Wetzel’i 8-3 mağlup etmesinin ardından, İspanyol Jose Alberto Delgado’yu da 8-4’lük skor ile saf dışı bıraktı. Hüseyin’in ilk 32’de eşleştiği Polonyalı Marek Kudlik’e 8-3 mağlup olunca şampiyonaya veda eden ikinci sporcumuz oldu.

Limasol Kooperatif Bankası’nın sponsorluğunda katıldığımız ve 32 ülkeden sporcuların mücadele ettikleri “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”na “Straight pool”, “10 Top” ve “8 Top” disiplinlerinin ardından “9 Top”taki karşılaşmalarımızı da tamamlayarak şampiyonaya veda ettik.

 

Sporcularımızın dün elde ettikleri sonuçlar şöyle:

 

“9 Top” Juniors

Hüseyin Çelikağ: Sam Wetzel (Lüksemburg): 3

Jose Alberto Delgado (İspanya): 4  Hüseyin Çelikağ: 8

Hüseyin Çelikağ: 3   Marek Kudlik (Polonya): 8

 

“9 Top” Pupils

Berk Mehmetcik: 1  Andrey Serashtan (Rusya): 7

Filler Jashua (Almanya): 7  Mehmetali Sözgen: 5

Berk Mehmetcik: 7   Alen Murotovic (Bosna Hersek): 4

Daniel Maciol (Polonya): 7   Mehmetali Sözgen: 3

Kaylash Persad (Hollanda): 7 Berk Mehmetcik: 5

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 671 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler