1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞAMPİYONAYA ROMANYA-MACARİSTAN DAMGASI
ŞAMPİYONAYA ROMANYA-MACARİSTAN DAMGASI

ŞAMPİYONAYA ROMANYA-MACARİSTAN DAMGASI

KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun organize ettiği ve 22-24 Kasım 2011 tarihleri arasında yer alan II.Kadınlar ve X. Erkekler Avrupa Futboltenisi şampiyonası bugün oynanacak finaller ile sona eriyor. Ne yazık ki, böyle güzel bir organizasyona Kuzey

A+A-

 

 

 

KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun organize ettiği ve 22-24 Kasım 2011 tarihleri arasında yer alan II.Kadınlar ve X. Erkekler Avrupa Futboltenisi şampiyonası bugün oynanacak finaller ile sona eriyor.

Ne yazık ki, böyle güzel bir organizasyona Kuzey Kıbrıs halkının ilgisizliği ve duyarsızlığı boş tribünlere yansıyor. Bu bağlamda, tüm halkımıza bugün her üç kategoride oynanacak finallerde tribünleri doldurmaya davet ediyoruz.

İşte, bu atmosferde oynanan karşılaşmalarda, ilk gün oynanan kadınlar finallerinin ardından dün de geç saatlere kadar oynanan karşılaşmalar ile tekli, ikili ve üçlü olmak üzere üç kategoride finallere gelindi.

 Bu bağlamda kadınlarda her üç kategoride şampiyon olan Romanya erkekler finallerinde de her üç kategoride finale kalırken, bu üç kategoride de rakibi Macaristan  oldu.

Bu arada, teklide Hırvatistan ile Moldovya , ikilide ve üçlüde  Hırvatistan-Makedonya  üçüncülük ve dördüncülük  için karşı karşıya gelecek.

KKTC TÜRKİYE’DEN RÖVANŞI ALDI 2-1

Dünkü karşılaşmalardan en önemli olanlardan biri KKTC Erkek Futboltenisi Milli takımı ile Türkiye arasındaki karşılaşmaydı.

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da yapılan karşılaşmayı-tie-break’de Türkiye 2-1 kazanmıştı.Dün akşam oynanan klasman maçında Hüseyin Amcaoğlu, Cenker Kaya ile İbrahim Ermihan, Yankı Aktül ile Ferhat Derya’dan oluşan  KKTC, Türkiye’yi 2-1 mağlup ederken, hem rövanşı aldı, hem de şampiyonayı 6.cı sırada tamamladı.

BRTK-AİLE NAKLEN VERİYOR

Bu arada, bugün yer alacak finalleri BRTK-AİLE kanalının saat 13.30’dan itibaren naklen vereceği öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 961 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler