1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞAMPİYONAYA KATILAMIYORLAR
ŞAMPİYONAYA KATILAMIYORLAR

ŞAMPİYONAYA KATILAMIYORLAR

Türkiye Genç Milli Takımı’na çağırılan Ali Çeler vize alamadığı için, Ayhan Halit Acarkan ise skorlarının düşük olması nedeni ile Güney Kıbrıs’ta düzenlenecek Avrupa Gençler Atıcılık Şampiyonası’na katılamıyorlar

A+A-

 

 

 

 

Atıcılıkta Skeet dalında Türkiye Genç Milli Takımı’na çağrılan Ali Çeler ile Trap dalında çağrılan Ayhan Halit Acarkan Avrupa Şampiyonası’nda yarışamıyor.

Larnaka’da 19 – 20 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Avrupa Gençler Atıcılık Şampiyonası için daha önceden Türkiye Genç Milli Takımı’na çağrılan atıcılarımızdan Ali Çeler’e vize alınamadığı için, Ayhan Halit Acarkan’a ise skorlarının düşük olması sebebiyle yarışmalara katılamayacağı bildirildi.

Konuyla ilgili konuştuğumuz KKTC Atıcılık Federasyonu yetkilisi Mehmet Paralik, konuyla ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Atıcılık Federasyonu’nun kendilerini değil genç atıcıların ailelerini arayarak bilgi verdiklerini söyledi. Paralik ailelerden aldıkları bilgiye göre Ali Çeler’in vize problemi, Ayhan Halit Acarkan’ın ise skorlarının düşük olması nedeniyle Avrupa Şampiyonası’na katılamayacaklarının kendilerine söylendiğini belirtti.

 

ÇELER: “DOĞUM YERİ NEDENİYLE VİZE VERİLMEDİ”

Skeet dalında Türkiye Genç Milli Takımına çağrılan rekortmen atıcımız Ali Çeler’in babası Ahmet Çeler ise Türkiye Atıcılık Federasyonu’nun vize için müracaat ettiğini ancak Ali Çeler’in doğum yerinin Lefkoşa olması nedeniyle vize verilmediğini söyledi. Ahmet Çeler ayrıca vize problemini çözebilmek amacıyla Türkiye’ye gideceğini ve problemin çözülmesi halinde Ali Çeler’in Avrupa Şampiyonası’na katılacağını da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 472 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler