1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞAMPİYONA TAMAMLANDI
ŞAMPİYONA TAMAMLANDI

ŞAMPİYONA TAMAMLANDI

KKTC'nin 4.kez ev sahipliği yaptığı “ KKTC 4.’ncü Uluslararası F3J Open 2012” şampiyonası tamamlandı.

A+A-

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dördüncü kez ev sahipliği yaptığı “ KKTC 4.’ncü Uluslararası F3J Open 2012” şampiyonası tamamlandı.

Geçitkale Devlet Hava Alanı içindeki KKTC Hava Sporları Federasyonu’na ait “Yavrukuş Havacılık Tesisleri’nde 16 Mart’da başlayıp dün öğleden sonra tamamlanan şampiyonaya Türkiye’den katılan Soarist Havacılık ve İstanbul Modeluçak Birliği damgasını vurdu.

Ünlü işadamı Mustafa Koç’un da yarışmacı olarak yer aldığı Soarist Havacılık takım halinde birincilik elde ederken, ayni kulübe bu yıl transfer olan dünya şampiyonu alman Philip Kolb ferdi klasmanda zirveye çıktı.

Dünyanın 14 ülkesinden 70 dolayında üst klasman sporcusunun kıyasıya yarıştığı Şampiyona’ya ev sahipliği yapan KKTC Milli Takımı takım klasmanında Norveç’in Team Takımının ardından üçüncülük elde etti. Üçüncülük elde eden takımımız şu sporculardan kuruluydu:

“ Serhat Alışkan, Salahi Tezel, Özer Kişmir, Mehmet Kofalı, Mehmet Tunaboylu ve Joe Worst”

Juniorlar Kategorisinde birinciliği Alman yarışmacı Manuel Reincke, ikinciliği Ukrayna’lı Nikita Sholm alırken, Ferdi Klasmanda son 3 yılın dünya şampiyonu Philip Kolb yeni bir zirveye daha imza attı. Ferdi Klasman’da ikinciliği ABD’li Jolly Larry, üçüncülüğü de Alman Rossner Thomas aldı.

KKTC ve Türkiye’nin yanısıra ABD, İngiltere, Almanya, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Finlandiya, İsvec, İsviçre, Bulgaristan, Azerbaycan, Yeni Zelanda’lı sporcuların mücadele ettiği Şampiyona’nın final müsabakalarını Maliye Bakanı Ersin Tatar da izledi. Yarışmaya katılan Kıbrıs hayranı Mustafa Koç ve diğer yabancı ülke sporcularına teşekkür eden, Koç’la bir süre sohbet eden Tatar, ödül töreni öncesinde yarışmaya katılanlara hitaben yaptığı konuşmada, havacılığın disiplin ve özveriye dayanan bir spor olduğunu, bu spor için KKTC’ne tercih etmeleri nedeniyle kendilerini kutladığını belirtti.

KKTC takımıyla yarışan Uluslararası hakem ve milli havacılardan Joe Worst de ödül töreni öncesinde yaptığı konuşmada, son derece başarılı bir turnuva düzenlendiğini, Kıbrıslı Türk sporcuların ve yöneticilerin havacılık sporlarına olan yakın ilgilerinin kendilerini mutlu ettiğini vurguladı.

KKTC Hava Sporları Federasyonu Başkanı Plt.Serdar Turganer ve diğer federasyon yöneticilerinin katıldıkları ödül töreni sonrasında konuk sporculara Şampiyona’ya sponsor olan firmaların sağladığı hediyeler dağıtıldı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 531 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler