1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞAMPİYON ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK
ŞAMPİYON ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

ŞAMPİYON ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

Bir süredir ülkemizde bulunan Dünya Darts Federasyonu’nun bir numarası konumunda olan Dean Winstanley, dün Cratos Otel’de 15.30’da gerçekleştirilen basın toplantısında yer aldı. Nisan ayında ülkemizde gerçekleştirilecek Dünya Masters Dar

A+A-

 

 

 

 

Cyprus XP Travel, dünyanın bir numarası olan Dean Winstanley’ye sponsor olurken, şampiyon dartsçı, uluslararası organizasyonlarda Kuzey Kıbrıs için yarışacak

 

Necmi BELGE-Çağan KUTGÜNER

 

Bir süredir ülkemizde bulunan Dünya Darts Federasyonu’nun bir numarası konumunda olan Dean Winstanley, dün Cratos Otel’de 15.30’da gerçekleştirilen basın toplantısında yer aldı. Nisan ayında ülkemizde gerçekleştirilecek Dünya Masters Darts Şampiyonası tanıtımı düzenlenen basın toplantısında Kuzey Kıbrıs Darts Birliği Başkanı Uğur Barani, Universal Sports Promotions Başkanı Alan Marshall, Cyprus XP Travel Direktörü Zeki Ziya ve direktör yardımcısı Mehmet Ünal hazır bulundu.

 

DÜNYA MASTERS DARTS TURNUVASI NİSAN’DA KIBRIS’TA

Kuzey Kıbrıs dartsının gelişmesi amacıyla nisan ayında Türkiye’de yapılacak olan Dünya Masters Turnuvası’nın Kıbrıs’ta yapılması için çaba sarf eden Darts Federasyonu amacına ulaştı. Kıbrıs Türk Darts Federasyonu, Türkiye Cumhuriyeti Darts Federasyonu ve Universal Sports Promotions’ın ortak düzenleyeceği, Cyprus XP Travel’in sponsor olacağı turnuva nisan ayında birçok ülkenin katılımıyla Kuzey Kıbrıs’ta yapılacak.

 

WİNSTANLEY: “AZMİM SONUÇ VERDİ”

Basın toplantısında konuşan Dünya Darts Federasyonu’nun şu anda zirvesinde olan ve iki yıl önce kimsenin bilmediği Winstanley,  iki sene içerisinde azmi ve çabalarıyla dünyanın 1 numaralı dartsçısı olmayı başardığını söyledi. Sıralamada en üst sırada bulunan Winstanley, bu başarısını çok çalışmak ve kendisini geliştirmesi için destek verenlere borçlu olduğunu belirtti. Winstanley kendisine destek verenlerin arasında birlikte yaşadığı bayan Lorraine Farlam’ın olduğunu söylerken, onunda Dünya Kadınlar Darts Sıralaması’nda 4’üncü sırada bulunduğu belirtti.

 

BARANİ TEŞEKKÜR ETTİ

Dünya Masters Darts Turnuvası’nın Kuzey Kıbrıs’ı darts dünyasında ön plana çıkarmak için yapılacağını vurgulayan Kıbrıs Türk Darts Federasyonu Başkanı Uğur Barani “Kıbrıs Türk Darts Federasyonu olarak bu konuda görüştüğümüz Cyprus XP Travel şirketinin genelde ülke sporuna özelde ise Darts sporuna gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Başkan Barani, “Ülkemizde böylesi bir organizasyona yapılma kararının alınması hem ülke sporcularının motivesi hem de ülke tanıtımı için faydalı olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Barani  “Türkiye Masters Turnuvası’nı Kıbrıs’ta düzenlemek için sponsor olan Cyprus XP Travel’in ülke sporuna katkılarından dolayı teşekkür ederiz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

TANITIM FİLMİ OKULLARDA ÇEKİLDİ

Universal Sports Promotions’ın ülkemizde Minareliköy İlkokulu, Geçitkale Ortaokulu, Girne Darts Birliği ve Şehit Hüseyin Ruso Ortaokul’unda gösteri amaçlı organizasyonlar düzenledi.

Bu organizasyonları videoya çektiklerini belirten Universal Sports Promotions Başkanı Alan Marshall, videoları dünyaca bilinen Lakeside Darts Turnuvası’nda gösterileceğini ve bunun Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımı ve turizmi için faydalı olacağını vurguladı.

 

ZİYA: “İLGİDEN MEMNUNUZ”

Pegasus temsilcisi, Cyprus XP Travel Direktörü Zeki Ziya birkaç yıldan beri böyle bir organizasyon yapmak istediklerini, Universal Sports Promotions ile anlaştıklarını, onlarında ülkemize 1 ay içerisinde 2 defa gelerek gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını belirtti.

Ziya  “Bize bu taleple geldiklerinde çok sevindik. Bizde Cyprus XP Travel olarak bu ülke sınırlarını aşan her türlü organizasyona en iyi şekilde seve seve destek veririz.” dedi.

Dean Winstanley ve Alan Marshall’a teşekkür ederek sözlerine devam eden Zeki Ziya bu alanda tepkilerin geleceğini bildiği halde daha fazlasını yapacaklarını, bunun ülke sporuna destek olduğunu belirtti.

Cyprus XP Travel Direktörü Zeki Ziya, Uğur Barani’ye bu spora destek verdiği için teşekkür ederek sözlerini bitirdi. Cyprus XP Travel Direktör Yardımcısı Mehmet Ünal gerçekleşecek turnuvanın uluslararası boyutundan bahsederek sadece darts değil başka alanlarda da ülke sporunu tanıtmaya çalışacaklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1292 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler