1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞAMPİYON LEVENT VE YDK
ŞAMPİYON LEVENT VE YDK

ŞAMPİYON LEVENT VE YDK

Liselerarası Basketbol Birinciliği’nde kızlarda rakibi Yakın Doğu Koleji’ni 70-36 mağlup eden Levent Koleji ile erkeklerde rakibi Güzelyurt Türk Maarif Koleji’ni 65-53 mağlup eden Yakın Doğu Koleji mutlu sona ulaştılar Milli Eğitim G

A+A-

 

 

 

 

Liselerarası Basketbol Birinciliği’nde kızlarda rakibi Yakın Doğu Koleji’ni 70-36 mağlup eden Levent Koleji ile erkeklerde rakibi Güzelyurt Türk Maarif Koleji’ni 65-53 mağlup eden Yakın Doğu Koleji mutlu sona ulaştılar

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Liselerarası Basketbol Birinciliği dün oynanan final ve üçüncülük maçları ile tamamlandı. Toplamda iki gün süren ve ilk gün final ve üçüncülük maçlarına çıkacak olan takımların belirlendiği müsabakalar büyük çekişmeye sahne oldu.

 

ÜÇÜNCÜLÜKLER TMK’NIN

Üçüncülük maçlarında kızlarda Bülent Ecevit Anadolu Lisesi ile Türk Maarif Koleji karşı karşıya geldi. Rakibi önünde üstün bir oyun sergileyen Türk Maarif Koleji rakibini 86-65 mağlup ederek şampiyonayı üçüncülükle tamamlandı. Erkekler üçüncülük müsabakasında Lapta Yavuzlar Lisesi ile karşılaşan Türk Maarif Koeji rakibini 2 sayı farkla 52-50 mağlup etti.

 

FİNAL MAÇLARI

Atatürk Spor Salonu’nda oynanan final maçlarında ilk önce kızlarda Yakın Doğu Koleji ile Levent Koleji parkeye çıktı. Rakibi önünde baştan sona üstün bir oyun sergileyen Levent Koleji 34 sayı farkla Yakın Doğu Koleji’ni 70-36 mağlup etti ve şampiyon oldu. Bu karşılaşmanın ardından Yakın Doğu Koleji ile Güzelyurt Türk Maarif Koleji erkekler finali oynandı. Büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmada gülen taraf 65-53’lük skorla Yakın Doğu Koleji oldu. Final ve üçüncülük maçlarının ardından dereceye giren sporculara madalya ve kupaları düzenlenen ödül töreni ile takdim edili.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 603 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler