1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SALONDA DAÜ ŞAMPIYON
SALONDA DAÜ ŞAMPIYON

SALONDA DAÜ ŞAMPIYON

Üniversiteler 2012 Futsal Şampiyonası’nda önceki gün kadınlarda şampiyon olan Doğu Akdeniz Üniversitesi, dün de erkeklerde şampiyonluğunu ilan etti

A+A-

 

 

 

 

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler 2012 Futsal Şampiyonası, dün oynanan erkekler finali ile tamamlandı. Üniversiteli Erkekler Futsal Şampiyonu Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) oldu.

Üniversiteli Kadınlar Futsal Şampiyonluğundan sonra, Üniversiteli Erkekler Futsal Şampiyonluğunu da elde eden DAÜ,  “2012 Üniversiteler Spor Oyunları”nı çifte kupa ile kapatmanın mutluluğunu yaşadı. Böylece “Futsalın Kralı” ve “Futsalın Kraliçesi” unvanlarının ikisini de DAÜ elde etti.

Finaldeki rakibi Yakın Doğu Üniversitesi’ni (YDÜ) 7-1 mağlup eden DAÜ’nün şampiyonluğunun ardından YDÜ ikinci ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) üçüncü olmayı başardılar.

 

ÖDÜL TÖRENI

Üniversiteli Erkekler Futsal Şampiyonası’nda başarılı olan sporcuların madalyaları, final karşılaşması sonrasında düzenlenen törenle verildi.

Başarılı sporcuların madalyalarını Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş, DAÜ Spor Müdürü Cemal Konnolu ve Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Beyhan Gürgöze birlikte verdiler.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 405 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler