1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Saklama Bağışla, Her Gönüllüden Bir Kitap”
“Saklama Bağışla, Her Gönüllüden Bir Kitap”

“Saklama Bağışla, Her Gönüllüden Bir Kitap”

Kitap kampanyası Girne Belediyesi önünde Ramadan Cemil Meydanı’nda devam ediyor

A+A-

Girne Belediyesi, “Saklama Bağışla, Her Gönüllüden Bir Kitap” sloganıyla başlattığı kitap kampanyasına Girne Belediyesi önünde Ramadan Cemil Meydanı’nda devam ediyor. Bugün açılan stantta saat 14:00’e kadar kitap toplanacak. Kampanya Eylül ayına kadar devam edecek. Her Çarşamba ve Cumartesi günü stantlar belediye önünde açık olacak.

Girne Belediyesi “Saklama Bağışla, Her Gönüllüden Bir Kitap” sloganıyla Moğollar Konseri’nde başlattığı kitap toplama kampanyasına Girne Belediyesi önünde Ramadan Cemil Meydanı’nda devam ediyor. Bugün (8 Temmuz 2015) belediye önünde başlayan kampanyaya ilgi yoğun oldu. Girne Halk Kütüphanesi de kampanyaya katkı koydu.

Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, “Eski kitaplarınız onları okumayanlar için yenidir” düşüncesiyle halkın, okumuş oldukları kitapları Girne Belediyesi aracılığıyla ihtiyacı olanlara ulaştırabilmesi için, Eylül ayına kadar haftanın iki günü Ramadan Cemil Meydanı’nda kurulan stantlarda kitap toplanacağı belirtildi. Kitap bağışında bulunmak isteyenlerin Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 11:00-14:00 saatleri arasında açılacak stantlarda, kitaplarını bağışlayabilecekleri kaydedildi.

Güngördü: Kitaplarınız tozlu raflarda kalmasın

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Moğollar Konseri’nde “Konsere kitapla gel, Saklama bağışla” diyerek  kitap toplama kampanyası başlattıklarını ve halkın sevindirici bir şekilde ilgisi ve taktiriyle karşılaştıklarını ifade ederek, bu kampanyaya Eylül ayına kadar devam edeceklerini söyledi. Güngördü, belediyelerin, halka alt yapı gibi hizmetler vermek gibi sorumlulukları olduğunu hatırlatarak, ancak bunun yanında kültür sanat ve eğitimle ilgili de görev ve sorumluluklarının da bilincinde olduklarını söyledi. Çocuk ve gençleri okumaya yönlendirmenin önemine dikkat çeken Güngördü, kitapların tozlu raflarda kalması yerine ihtiyacı olanlara ulaştırılması gerektiğine ve buna aracı olacaklarına işaret etti. Güngördü, “Ulaşılmamış, okunmamış her kitap başkaları için yenidir” diyerek, bu anlamda başlattıkları kampanyaya halktan destek beklediklerini söyledi.

Bu haber toplam 1244 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler