1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Sakin olan kazandı
Sakin olan kazandı

Sakin olan kazandı

Heyecan ve gerilimin yüksek olduğu, iki takımın da üç puanı amaçladığı maçı, daha sakin ve dikkatli olan Mormenekşe kazanmayı başardı. Yeniboğaziçi’nin daha istekli ve daha hırslı başladığı maçta Mormenekşe aksine sakin ve ne yapması gerektiğini b

A+A-

 

Heyecan ve gerilimin yüksek olduğu, iki takımın da üç puanı amaçladığı maçı, daha sakin ve dikkatli olan Mormenekşe kazanmayı başardı.

Yeniboğaziçi’nin daha istekli ve daha hırslı başladığı maçta Mormenekşe aksine sakin ve ne yapması gerektiğini bilerek oynadı. Rakibin forvetteki iki ve tek etkin silahları olan Mehmet Turgut’un sakatlanması ve Adem’in takımını düşünmeden yaptığı sorumsuz hareket sonrası oyun dışı kalmasıyla hücumda zayıf kalan Yeniboğaziçi karşısında savunmadan daha rahat çıkan kırmızı yeşilliler, oyunu istedikleri gibi yönlendirdiler.

Ancak 1-0’lık skora bel bağlayınca son bölümde ileriye çıkan ve duran toptan güzel bir gol bulan Yeni Boğaziçi, savunmada biraz daha dirençli olsa maçı beraberliğe götürebilirdi. On kişi kalınan bir maçta bir puan önemli bir kazanç olurdu, ama olmadı.

Hasan Aksoy’un sürati ve Mehmet Fuat’ın doğru yerde doğru anda bulunması takımın yeniden öne geçmesini sağladı. Oyun üstünlüğünü daha da pekiştiren Mormenekşe, üçüncü golle de maçı kazanarak direkt terfi şansını son haftalara taşımayı başardı. Yeniboğaziçi kaybetti ama “play-out”tan kurtulma şansı hala yüksek. Ancak Adem’in cezalı oluşu takım için bir negatif unsur olacak.

Mehmet Malek iyi bir yönetim gösterdi. Yardımcıları başarılıydı. Yardımcı Timur Ercan Bodi’nin verdiği oğru bilgiyle gösterdiği kırmızı kart da doğru karardı. Bu arada maç içerisinde ilginçlikler de yaşandı. Oyuna son on dakikalık bölümde giren aynı zamanda takımın antrenörü ve kulübün başkanı İshak Ertem’le Yusuf Beyazi arasındaki sözlü düelloyu, üç oyuncu değişiklik hakkını kullanan Mormenekşe Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu, hakemlerle konuştuktan sonra Yusuf’u saha kenarına alarak bitirdi.

İshak’ın Mormenekşe’nin üçüncü golü sonrası Mormenekşe tribünleriyle girdiği gereksiz diyalog da hiç hoş değildi. Bu arada genç takımlar maçında darbedilen genç ve başarılı hakemimiz  Hasan Eriş’e geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, kendi yöneticilerinin engelleme girşimlerine karşın darp olayını yapanları şiddetle kınıyoruz.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 739 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler