1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞAİRLERİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER
ŞAİRLERİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER

ŞAİRLERİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER

Geçitkale Belediyesi’nin yeni çevre düzenlemeleri ile ilgili çalışmaları sürerken, bazı sokaklara Kıbrıslı Türk şairlerin ve Türk edebiyatının önemli yazar ve şairlerinin adları verildi. Bu yıl içerisinde yaşamını kaybeden Kıbrıslı Türk şair ve yaz

A+A-

 

 

Geçitkale Belediyesi’nin yeni çevre düzenlemeleri ile ilgili çalışmaları sürerken, bazı sokaklara Kıbrıslı Türk şairlerin ve Türk edebiyatının önemli yazar ve şairlerinin adları verildi.

Bu yıl içerisinde yaşamını kaybeden Kıbrıslı Türk şair ve yazar, kurucu meclis üyesi Özker Yaşın ve yine yıl içinde yaşama gözlerini yuman Kıbrıslı Türk şair Fikret Demirağ sokak tabelalarında ölümsüzleştirildi.

Geçitkale Belediyesi açıklamasına göre, 2 sokağa bu Kıbrıslı Türk şairlerin isimleri verilirken, Geçitkale Belediyesi bünyesinde tamamen değişen 150 sokak tabelası arasında Türk edebiyatının “unutulmaz isimleri” de yer buldu. Orhan Veli ve Yaşar Kemal isimleri sokaklara verilen edebiyatçılar.

Geçtiğimiz Hafta da Mağusa Belediyesi, Demirağ’ın isminin, kentin Çanakkale bölgesindeki bir sokakta yaşatılacağını açıklamıştı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1089 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler