1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Sahtekarlığa 8 ay hapis
Sahtekarlığa 8 ay hapis

Sahtekarlığa 8 ay hapis

Lefkoşa’da Kasım 2019 ayı içerisinde ucuzluk pazarlarından tanesi 9 TL ye aldığı ürünleri Duty Free Shop’dan aldığını beyan ederek fahiş fiyata satan Turhan Deringöl, 8 ay hapse mahkum edildi.

A+A-

Lefkoşa’da Kasım 2019 ayı içerisinde ucuzluk pazarlarından tanesi 9 TL ye aldığı ürünleri Duty Free Shop’dan aldığını beyan ederek fahiş fiyata satan ve KKTC de turist statüsü ile bulunan sanık Turhan Deringöl yargılandığı Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzurunda 8 ay hapse mahkum edildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi yargıcı Temay Sağer huzurunda gerçekleşen bugünkü karar duruşmasında sanık sahte belge düzenleme ve sahtekarlıkla para temini suçlarından suçlu bulunup mahkum edildi. Sanığın işlemiş olduğu suçun çok ciddi bir suç olduğunu bu tür suçlara caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini belirten Yargıç Sağer, sanığın ülkemize turist olarak geldiğini ve gelir gelmez dolandırmak maksadı ile faaliyete geçtiğini bu davranışın sanık aleyhine ağırlaştırıcı faktör olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirterek sanığı suçlu bulup mahkum olduğu davalardan 8 ay hapis cezası ile cezalandırdığını açıkladı.

 

Dava konusu olaylar nasıl olmuştu?

Sanık yapılan şikayet üzerine tespit edilerek 19 Kasım 2019 tarihinde tutuklanmış yapılan sorgusunda sanığın kendisini İzmir’ de bir hava limanının Duty Free Shop’da üst düzey yetkili olarak tanıtarak ucuzluk pazarlarından aldığı ucuz kol saatleri ve parfümleri farklı kişilere Duty Free’den alınmış orijinal ürün olarak belirterek Kasım 2019 ayı içerisinde toplamda 3 bin TL karşılığında satarak sahtekarlıkla para temin ettiği belirlenmişti.

Bu haber toplam 929 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler