1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAHTE POLİS KOMİSERLERİNE DİKKAT!
SAHTE POLİS KOMİSERLERİNE DİKKAT!

SAHTE POLİS KOMİSERLERİNE DİKKAT!

Polis Genel Müdürlüğü uyardı: “Bazı şahıslar telefonda kendilerini polis komiseri olarak tanıtıp sahtekarlıkla para temin etmeye çalışıyor. İtibar etmeyin, polise bildirin” Polis Genel Müdürlüğü, bazı şahıs veya şahısların, muhtemelen interne

A+A-Polis Genel Müdürlüğü uyardı: “Bazı şahıslar telefonda kendilerini polis komiseri olarak tanıtıp sahtekarlıkla para temin etmeye çalışıyor. İtibar etmeyin, polise bildirin”


Polis Genel Müdürlüğü, bazı şahıs veya şahısların, muhtemelen internet ortamından temin ettikleri şahsi bilgileri kullanarak vatandaşları GSM operatörlerine ait numaralardan arayıp kendilerini polis komiseri olarak tanıtarak, sahtekarlıkla para temin etmeye çalıştıkları konusunda uyardı.
Polis Genel Müdürlüğü’nden yapılan konuya ilişkin yazılı açıklamada, kimliği meçhul şahıs veya şahısların telefonla aradıkları kişilere; “bazı kişilerin, kimlik bilgilerini kullanarak bazı işlemler yaptıklarını, adlarına kredi kartı temin ederek para çektiklerini” söyleyip, bu hesapları bankaya gidip kapatmaları yönünde tehdit ettikleri kaydedildi.
Açıklamada, “Vatandaşlarımızın, sahtekarlıkla para temin etmeye çalışan bu tür kişilere itibar etmemeleri ve böyle bir durumla karşılaşılması halinde en kısa zamanda olayı polisin bilgisine getirmeleri önemle duyurulur” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 934 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler