1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAHTE PASAPORTLAR İÇİN KARGO ŞİRKETİ KULLANDILAR
SAHTE PASAPORTLAR İÇİN KARGO ŞİRKETİ KULLANDILAR

SAHTE PASAPORTLAR İÇİN KARGO ŞİRKETİ KULLANDILAR

Lefkoşa’da, bir kargo şirketi aracılığı ile mühürler ve sahte pasaportlar bulunan paket geldi

A+A-

 

 

Lefkoşa’da, bir kargo şirketi aracılığı ile gelen ve içinde mühürler ile sahte pasaportlar bulunan paket dün Kamerun uyruklu E.T (E-32)’e teslim edilirken polis tarafından suçüstü yapılarak tutuklama gerçekleştirildi.

Polisten yapılan açıklamaya göre, paketten, 2 adet bir üniversiteye ait mühür, 1 adet Ercan Hava Limanı giriş mührü, 2 adet sahte olduğuna inanılan Kamerun pasaportu, 1 adet Muhaceret Dairesi Müdürlüğü mührü ve 6 adet Kamerun üniversitelerine ait mühür çıkarken, E.T’nin ikametgahında yapılan aramada yabancı ülke üniversitelerine ait muhtelif mühürler tespit edilerek emare olarak alındı.

Aramanın yapıldığı sırada, pencereden atlayıp kaçan E.T. aranırken, mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen Kamerun uyruklu J.I (E-27), A.C (E-28) ve T.D (E-29) tutuklandı.

Öte yandan, Lefkoşa’da, Ç.M. (E-26) önceden iki ayrı kişiden aldığı ikametgah belgesi ve kimlik kartı suretlerini, bilgisayar ortamında sahteleyip, adı edilenlere ait bordro bilgilerini bir bankaya vermek suretiyle tedavüle sürdü.

Polisten yapılan açıklamaya göre, Ç.M. tutuklandı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 787 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler