1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAHTE BM GÖZLEMCİSİ Mİ?
SAHTE BM GÖZLEMCİSİ Mİ?

SAHTE BM GÖZLEMCİSİ Mİ?

Yarın Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleşecek olan sayımda “sahte BM gözlemcilerinin” görev alacağı iddia edildi. Hükümetin “7 BM görevlisi de görev alacak” diye açıkladığı grubun başında bulunan Jean-Michel Durr’un BM’de g

A+A-

 

 

 

Yarın Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleşecek olan sayımda “sahte BM gözlemcilerinin” görev alacağı iddia edildi. Hükümetin “7 BM görevlisi de görev alacak” diye açıkladığı grubun başında bulunan Jean-Michel Durr’un BM’de görevli olmadığı belirtildi.

JMSTAT isimli şirkette çalışan uzman Jean-Michel Durr’un BM ile alakası olmadığı öne sürüldü. Öte yandan Durr ve ekibine KKTC hükümetince ödenek çıkarıldığı ve KKTC hükümeti tarafından görevlendirildiği de iddia edildi.  

 

“PARA  VERİP DANIŞMAN TUTTULAR”

Konuyla ilgilenen ve BM’ye de yazılı soru soran YKP Yürütme Sekreteri Murat Kanatlı konula ilgili olarak şunları söyledi: “Durr, kendi hesabına çalışan uzman biri BM temsilcisi değil… JMSTAT isimli şirkette çalışan uzman… BM tavsiye etmiş de olabilir, tıpkı mülk konusunda olduğu gibi ama tavsiye ile parası verilip tutulan danışman ile BM gözlemcisinin ayni şey olmadığını sanırım en basit kişi de bilir! Yani ortalıkta BM gözlemcisi yok, BM’nin tavsiye etmiş olabileceği, kendi hesabına, JMSTAT diye bir şirkette çalışan UZMAN ortalıkta dolaşmakta… Yani parasını verip danışman tuttu bizimkiler ve bize de BM görevlisi diye yutturmaya çalışmaktadırlar…”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1619 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler