1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAHTE BELGE İSTİFA NEDENİ
SAHTE BELGE İSTİFA NEDENİ

SAHTE BELGE İSTİFA NEDENİ

DP Genel Başkanı Denktaş: “Başbakan’ın imzasının taklit edilmesi başlı başına istifa nedenidir”

A+A-

 

DP Genel Başkanı Denktaş:

“Başbakan’ın imzasının taklit edilmesi başlı başına istifa nedenidir”

Merit Hotel’de dün gerçekleşen basın açıklamasında konuşan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, ülkedeki sıkıntılara değinerek, sıkıntıların çözümlemelerinin temelinde Kıbrıs Türk halkının sorunların üstesinden gelme becerisi ve üretim yapabilme kabiliyetine olan inançlarının yattığını vurguladı.
Denktaş, Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) Yasası ile ilgili yapılması düşünülen değişikliklerin Cumhuriyet Meclisi’ndeki partilerle de istişare edilmesi gerektiğini belirterek, aksi takdirde hükümetin muhalefeti yine karşısında bulacağını bildirdi.
KHK’nın gerçekten bağımsızlaştırılması gerektiğini ifade eden Denktaş, Başbakan’ın imzasının taklit edilmesinin ise “başlı başına istifa nedeni” olduğunu vurguladı ve “Ülkede böyle bir olay yaşanıyorsa A’dan Z’ye değişim gerekiyor demektir” dedi.
DP olarak “iktidar yürüyüşlerine” 18 Ekim’de Lefke’de gerçekleştirecekleri halk toplantısıyla devam edeceklerini de belirten Denktaş, milletvekilliği aday adaylık başvurularını bugünden itibaren resmen almaya başladıklarını söyledi.
Bu haber toplam 744 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler